İnsanlığın bittiği nokta! Şimdi de şehitlerin ismini kullanarak dolandırıyorlar!

İnsanlığın bittiği nokta! Şimdi de şehitlerin ismini kullanarak dolandırıyorlar!

Şırnak’ta özellikle iş adamlarını, 'Vali Ali İhsan Su' ya da 'Valilik Özel Kalem Müdürü' olarak arayan dolandırıcılar, şehit ailelerine ev yapılacağını söyleyerek para talep ediyor!

09 Mayıs 2017, Salı 10:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Şırnak’ta özellikle iş adamlarını telefonla arayıp, kendilerini Vali Ali İhsan Su ve Valilik Özel Kalem Müdürü İdris Kan olarak tanıtan dolandırıcıların, şehit ailelerine ev yapılacağını söyleyerek para talep ettiği belirlendi.
 

'ŞEHİT AİLELERİNE EV YAPIYORUZ'


Bir ihbarı değerlendiren emniyet, bazı kişilerin, "Şehit ailelerine ev yapıyoruz" şeklinde Vali Su ve Özel Kalem Müdürü Kan’ın da adını kullanarak vatandaşlardan para istedikleri bilgisine ulaştı.

Yapılan araştırmada, dolandırıcıların, şehit polis ve askerlere ev yapılacağını söyleyerek kurbanlarından para talebinde bulundukları, bazı iş adamlarından da para aldıkları tespit edildi.

Bunun üzerine harekete geçen polis, kimlikleri belirlenen dolandırıcıları yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.


VALİLİK'TEN UYARI: İTİBAR ETMEYİN


Öte yandan, Valilik'ten yapılan açıklamada, vatandaşların mağdur olmamaları için bu kişilere itibar etmemeleri uyarısı yapılarak, Şırnak Valiliği ve Vali Su adını kullanarak yardım talep edenlerle karşılaşıldığında güvenlik güçlerine ihbarda bulunulması istendi. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gökçe Erhan yanan evinde ağlayarak eşyalarını aradı! Valilik'ten açıklama geldi