İnsanlık ölmemiş

Çorum'un Osmancık ilçesinde Kızılırmak Nehri'ne düşen sokak köpeği için vatandaşlar seferber oldu. Bir vatandaş, kıyıya çıkan köpeğin üzerine üşümemesi için ceketini koydu

04 Mart 2015, Çarşamba 12:02
A A
İnsanlık ölmemiş

İlçe merkezinden geçen Kızılırmak Nehri’nde tarihi Koyunbaba Köprüsü ayağında bir  köpeğin soğuk suda çırpındığını gören vatandaşlar, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

Ekiplerin olay yerine gelmemesi üzerine vatandaşlardan birisi ayaklarını sıvayıp köpeği kurtarmak için nehre girmeye çalıştı. Nehrin sularının çok derin olması sebebiyle köpeğin bulunduğu alana gidemeyen vatandaşlar, köpeği yanlarına çağırdı. Köpek kıyıya doğru yüzmeye başladı.

Köprünün ayağından yaklaşık 8 metre yüzen köpek, soğuktan titreyerek kenara ulaştı. 46 yaşındaki Aydın Kalabalık ise üzerinden çıkardığı ceketini ıslanan köpeğin üzerine örterek kuruladı.

18 YILLIK CEKET

İnşaatlarda çalışarak geçimini sağlayan Aydın Kalabalık, o anları anlattı.  Sudan çıktığında titreyen köpeğin üzerine ceketini hiç tereddüt etmeden örttüğünü ifade eden Kalabalık, "Köpeği kurtarmak için suya girmek istedim. Ancak köpek kuduz olabilir düşüncesiyle korktum. Sonra köpek sudan çıkıp kıyıya geldiğinde üzerimdeki ceketimi çıkardım ve üzerine örttüm. Çok fazla ceketim yok. Köpeğin üzerine örttüğüm 18 yıllık ceketim. Köpeği kuruladıktan sonra da tekrar üzerinden geri aldım. Hayvan da olsa o da bir can taşıyor" dedi.

DHA

 

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 60 yıldır yıkanmayan İranlı adam