Instagram’a alternatif uygulamalar

Instagram’ın dışında fotoğraf ağırlıklı sosyal medya uygulaması arıyorsan bu uygulamalar tam sana göre!

23 Temmuz 2017, Pazar 22:29
A A
Snapchat

Snapchat

Instagram’ın başlıca rakiplerinden birisi olmasının yanında Instagram’ı bu kadar başarılı kılan hikayeler gibi birçok özelliği ilk olarak kullanan uygulamadır. Zuckerberg bu uygulamayı almak istedikten sonra ret cevabı almış ve bunun ardından uygulamanın özelliklerini kendi uygulamalarına kopyalamaya başlamıştır.

Pinterest

Pinterest

Instagram’a pek benzemese de internetin en geniş ve etkili resim arşivlerinden birisine sahiptir. İsteyen herkes fotoğraflar yükleyebilir. Sosyal medya hizmeti olmamasına rağmen, ilgilendiğiniz türlere göre fotoğraflarla karşılaşabilmenizi sağlar.

Imgur

Imgur

Imgur, Flickr’a çok benzese de daha popüler bir hizmet. Sınırsız sayıda fotoğraf yükleyebildiğiniz uygulama, fotoğraflarınızı Imgur’da veya diğer web sayfalarında paylaşmanıza olanak tanır. Ayrıca başkalarının yüklediği fotoğraflara da göz atabilirsiniz.

Tumblr

Tumblr

Instagram’ı seviyorsanız muhtemelen Tumblr’da hoşunuza gidecektir. Resim, video veya metin gönderileri yapmanızı sağlayan bu uygulama, eskiden daha ünlü olmasının yanında günümüzde hala kullanılıyor. Özellikle uygulamanın içerisinde yer alan kendi GIF’ini yapma olayı Tumblr’ı rakipleri arasında bir adım öne çıkartıyor.

Flickr

Flickr

Instagram’dan farklı olarak fotoğrafları daha çok bulut hizmeti gibi depolamanızı sağlayan bu uygulama, istenildiği takdirde fotoğrafları paylaşmanıza da izin veriyor. Instagram gibi canlı videolar veya hikayeler paylaşamazsınız, ancak paylaştığınız fotoğrafları gerçek çözünürlüğünde ekleyebilirsiniz.

Google

Google

Diğer sosyal medyalar arasında geri planda kalmış Google , fotoğraf yüklemek için mükemmel bir yer. Uygulamada istediğiniz gibi koleksiyonlar oluşturabilir ve fotoğrafları bu koleksiyonda görebilirsiniz. En güzel yanlarından birisi bulut hizmeti olan Google Fotoğraflar'la entegre halde çalışması olarak gösteriliyor.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.