Instagram filtreleri getir götürünü yapar: Fırçalarından sihir damlayan 7 Türk makyaj artisti

Instagram filtreleri arasında kendimize en çok yakışan makyaj filtresini bulduğumuzda hepimizin aklından şu geçmedi mi; "İyi de bana bu makyajı şimdi kim yapabilir?" İşte sizi o sihrin çok daha fazlasını gerçek hayata taşıyabilenlerle tanıştırmak istedik. Onların yaptığı her detayı görsel şölen olmuş makyajları izlerken bile kendimizden geçiyoruz. Ve siz ünlüler; onlara düzenli makyaj yaptırabildiğiniz için sizleri biraz kıskanıyoruz :)

17 Eylül 2020, Perşembe 20:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. Fezi Altun

1. Fezi Altun

En doğalını en sihirli halde nasıl uygulayabildiğini gördükçe hayranlığımızı katlayan Fezi, bu zamana kadar Adriana Lima, Didem Soydan, İrem Sak, Ebru Şallı, Danla Biliç, Ezgi Mola, Demet Evgar, Neslihan Atagül, Serenay Sarıkaya gibi isimlerin özel projelerinde onların vazgeçilmez makyaj artisti oldu.

3 dilek hakkımız olsa birini onun favori ürünlerini sıralaması için kullanırdık yalan değil. Her cilt tipi için temizlemeden nemlendirmeye, highlighterdan kaş kalemine kadar öylesine nokta atışı önerileri oluyor ki onu takip etmek bizi adeta gençleştirip güzelleştiriyor. Tüm bunları anlatırkenki tatlılığı ise "cennetten çiçek mi topluyorsun Fezi?" dedirtip duruyor.

Nişantaşı’ndaki yeni stüdyosu Fezi Altun Beauty Studio’da ise cilt bakımından nail arta, gelin makyajından saç tasarımına kadar adeta bir güzellik müzesi inşa ederek hepimize daha ulaşılabilir bir güzellik kavramı sunmaya başladı.


2. Seçkin Süngüç

2. Seçkin Süngüç

Öyle sanata yatkın bir göz düşünün ki; hem makyaja, hem fotografik anlara, hem de sesiyle sahneye hükmetsin. Seçkin’in yaratıcılığı ve ışığı hepsine yetiyor. Yaptığı makyajlar öyle hayatın içinden ki, sahne makyajında bile dingin ve yaratıcı bir hava var.

Tek bir şeyi bile çıkarsanız o yaratıcılık bozulur, öylesine akıllıca inşa edilmiş, imza haline gelmiş bir makyaj bizim gördüğümüz. Bu sebeple ünlü isimlerin en önemli projeleri Seçkin’in ellerinde unutulmaz looklara dönüşüveriyor.

3. Ali Rıza Özdemir

3. Ali Rıza Özdemir

Çok az ürünle çok büyük farklar yaratabileceğimizi ilk olarak ondan öğrenmiştik. Hafifliği ve tarzı öylesine yaptığı işlere yansıyor ki o makyaja baktıkça sanki biz rahatlıyoruz, böylesi de mümkün diyoruz.

Makyaj tasarımcısı olduğu dünyaca ünlü markaların yeni ürünleri onun elinde adeta hayat buluyor. Kusursuz kelimesi onun makyajında gerçek anlamını buluyor ve dibimizi düşüren birçok ünlünün ironik makyajları da onun imzasını taşıyor.

4. Melis İlkkılıç

4. Melis İlkkılıç

Kurumsal bir bankadan kocaman bir güzellik endüstrisine yön vermeye giden yol dersek Melis bu yolu adeta ışıl ışıl aydınlatıyor :)

Hem hayallerinin peşinden koşması, hem de hayallerde gerçek olur sandığımız makyajları gerçekliğe kavuşturmasıyla mükemmel bir markanın; Melis İlkkılıç dokunuşunun mimarı oldu.

Instagramda her temaya göre yaptığı makyajlara abone gibi dadanmamızın ardından Burcu Esmersoy, Arzum Onan, Hazal Kaya, Sıla, Defne Samyeli, Buse Terim gibi ünlü güzellerin projelerindeki sihirli dokunuşlarıyla bizi daha da kendine bağladı. Ama biraz da kızı Elis’in tatlılığına doymak için her gün Instagram adresine koştuğumuz doğrudur :)

5. Hamiyet Akpınar

5. Hamiyet Akpınar

Öyle doğal bir tarzı var ki; herkesin haylinde kendine yakıştırdığı o makyajın aynısını yapıyor adeta. Bunun bir lever üstü gerçekten estetik ameliyat :)

O bronzerı koyduğu yer, o nude ruju konduruş şekli öyle bir yer etti ki kalbimizde, gördüğünüz makyajları onun yapıp yapmadığına kolaylıkla karar verebilirsiniz. Adeta imza bir stili var Hamiyet’in. Neredeyse tüm ünlülerin sahne ve düğün makyajlarında ölümsüzleştirmiş işleri de bakmaya doyulamayan cinsten.

6. Alp Kavasoğlu

6. Alp Kavasoğlu

Hem stili hem makyaja çok yakışan vizyoner kimliğiyle Alp’i bulduğumuz için çok mutluyuz. İnanılmaz işe yarayan makyaj, stil ve güzelik tüyolarını ondan öğreniyor olmamız da cabası. Çok doğru kullandığı Türkçesiyle ne anlatsa sabahlara kadar dinleyecek durumdayız zaten.

Bir fırça tutuşu var ki, o da zaten bu tutuşu “fırçanın canını yakmayacak gibi tutmak” olarak betimliyor. Birbirinden ünlü isimlerin ve markaların onun elinin değdiği işlerle parlamasına hiç şaşırmıyoruz.

7. Alev Karslı

7. Alev Karslı

Onu ilk olarak ünü dünyanın her yerine yayılmış bir make up markasının baş artisti olarak tanımıştık. İskoçya’da doğup büyüdüğünü, orada renklerle sanatı nasıl karıştıracağını öğrendiğini ve bizi yurtdışında da nasıl gururla temsil ettiğini ise sonradan öğrendik. Dünyaca ünlü yıldızların kırmızı halı looklarında imza kırmızı ruju bize adeta el salladı. Bella Hadid’in Milano Moda Haftası’ndaki o unutulmaz makyajı da yine Alev’e ait. Youtube’da düzenli sayfayı yenile tuşuna basmamızın arkasında onun inanılmaz makyaj tüyolarını kendi kanalında paylaşıyor olması yatıyor :)

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Stil sahibi kadınların 10 alışkanlığı