Instagram, koronavirüs ile ilgili tüm filtreleri yasakladı

Instagram, koronavirüs ile ilgili tüm filtreleri yasakladı

Instagram, ölümcül koronavirüs salgını ile ilgili filtreleri yasakladı. Yetkililer, platformda virüsle ilgili güncel bilgiler paylaşacaklarını duyurdu. Onur Binay/posta.com.tr

16 Mart 2020, Pazartesi 17:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Instagram kullanıcıları, son dönemde sık sık koronavirüs ile ilgili filtreleri kullanarak paylaşımlar yapıyorlar. Ancak bunlardan bazıları bilgilendirici olsa da bazıları ciddiyetsiz paylaşımlar olabiliyor.

Instagram tarafından yapılan açıklamada, platformda bulunan koronavirüs temalı tüm filtrelerin engellendiği ve bundan sonra da bu tür filtrelere ulaşılamayacağı ifade edildi.

Yetkililer, koronavirüsüyle ilgili olarak yeni adımlar atacaklarını ve başta Dünya Sağlık Örgütü (WHO- World Health Organization) olmak üzere yetkililer tarafından yapılan güncel açıklamaları platform kapsamında daha çok göstereceklerini açıkladılar.

"İnsanların alakalı ve güncel kaynaklar edinmesine yardımcı olmak için WHO ve yerel sağlık bakanlıklarından Instagram'daki zaman çizelgesinin üstünde bazı ülkelerde daha fazla bilgi göstermeye başlayacağız." dendi.

Instagram kullanıcıları Instagram Efektler Galerisi'ni kullanarak kendi filtrelerini oluşturabiliyor. Diğer kullanıcılar daha sonra bunları kendi Hikayelerine ekleyebiliyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Öğrenciler için 10 faydalı uygulama