Instagram modeli sosyal medyada star olmanın karanlık taraflarını anlattı

Instagram modeli Amanda Lee, Cosmopolitan dergisine verdiği röportajda, internet ünlüsü olmanın karanlık yanlarını anlattı

15 Ekim 2018, Pazartesi 20:54
A A

Antrenör ve pilates eğitmeni Amanda Lee, Instagram hesabı sayesinde para kazanan internet ünlülerinden...

12 milyon takipçisi bulunan Lee, Cosmopolitan dergisine verdiği röportajda, Instagram fenomeni olmanın olumlu ve olumsuz yanlarından bahsetti.

Lee,“Bu kadar çok takipçim olduktan sonra, durup bir şeyleri yeniden değerlendirdim ve kendime 'bu gerçekten ben miyim?' diye sordum. Ruh sağlığım için, sürekli mükemmel olmaya çalışmak istemiyorum. Sürekli çaba harcamaya gerek kalmadan, kendime güvenmek istiyorum." dedi.

“Ben her zaman göz önünde olmak istedim. İnsanların yaptığı yorumlar yüzünden sürekli kıvrımlı vücudumu ön plana çıkaran, seksi bir marka oluşturma çabasına girdim."

SAATLERCE FOTOĞRAF DÜZENLİYOR

SAATLERCE FOTOĞRAF DÜZENLİYOR

İnstagramda bir fotoğraf paylaşmak için yüzlerce fotoğraf çektirdiğini ve arasından birini seçtikten sonra da saatlerce düzenlemesiyle uğraştığını söylüyor.

KÖTÜ YORUMLAR PSİKOLOJİSİNİ ETKİLİYOR

KÖTÜ YORUMLAR PSİKOLOJİSİNİ ETKİLİYOR

Amanda'nın annesi yapılan her kötü yorumun Amanda'nın psikolojisini olumsuz yönde etkilediğini ve onu çok endişeli bir insan haline getirdiğini ifade etti.


Amanda gibi birçok sosyal medya yıldızı, takipçilerin onlardan ulaşılamaz beden ölçülerinde olmalarını beklememelerini söylüyorlar.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.