Instagram zengini ünlüler

Instagram hepimiz için gündelik hayatımızdan kesitler paylaştığımız bir platform. Ancak konu ünlülerin Instagram hesapları olunca işler biraz değişiyor ve bu platform bir kazanç kapısı haline geliyor. İşte dünyanın en ünlü isimlerinin Instagram'dan kazandığı paralar...

30 Ağustos 2019, Cuma 09:49
A A

Instagram artık tam bir iş platformu. İnsanlar, Instagram üzerinden satış yapıyor, sanal bir mağaza kuruyor ve hatta sponsorlu yayın yaparak para kazanıyorlar. 


Instagram’ı para kazanmak için kullanan birçok ünlü isim de var. Milyonluk takipçileri bulunan ünlü isimler, markalar ile anlaşmalar yapıyor, paylaştıkları fotoğraf başına dudak uçuklatan rakamlar alıyorlar. Peki hangi ünlü Instagram’dan ne kadar kazanıyor? 

KENDALL JENNER

KENDALL JENNER


Kendall Jenner, şöhret ile tıpkı kız kardeşleri gibi ‘Keeping Up with the Kardashians’ şovu sayesinde tanıştı. Ardından modellik yapmaya başladı ve o günden beri ünlü moda evleri için podyuma çıkıyor, sayısız derginin kapağını süslüyor. Instagram hesabında 115 milyon takipçisi olan Kendall, paylaştığı her sponsorlu post başına 500 bin dolar alıyor.

LIONEL MESSI

LIONEL MESSI


Futbolcuları, Instagram’dan para kazanmadığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Dünyaca ünlü Arjantinli futbolcu Lionel Messi, 125 milyon takipçili Instagram hesabından paylaştığı her anlaşmalı fotoğraf için tıpkı Kendall Jenner gibi 500 bin dolar alıyor.

KIM KARDASHIAN

KIM KARDASHIANReality şov yıldızı Kim Kardashian, şüphesiz Instagram’ı en aktif kullanan isimlerin başında geliyor. Tüm hayatını sosyal medyada gözler önüne sermekten çekinmeyen Kim, markaların da en sevdiği isimlerden biri. Sosyal medya sayesinde servetine servet katan Kim Kardashian, paylaşım başına 720 bin dolar talep ediyor.

JUSTIN BIEBER

JUSTIN BIEBER


Şu sıralar ortalıklarda pek görünmeyen Justin Bieber da sosyal medyayı ticari olarak kullananlardan. Bieber’ın Instagram’da 117 milyon takipçisi var ve bu da onu markalar için popüler bir isim yapıyor. Şarkıcı, paylaştığı fotoğraflar için 650 bin dolar istiyor.

DWAYNE JOHNSON

DWAYNE JOHNSON‘The Rock’ lakaplı aktör, yapımcı ve profesyonel güreşçi Dwayne Johnson, dünya genelinde geniş bir hayrab kitlesine sahip. Bunu 155 milyon takipçisinden anlamak hiç de zor değil. Johnson’ın Instagram paylaşım kaşesi tıpkı Justin Bieber gibi 650 bin dolar.

BEYONCE

BEYONCE


Beyonce'in Instagram'da 132 milyon takipçisi var. Beyonce, Instagram’da çok fazla sponsorlu paylaşımlar yapmıyor. Yaptığında ise 700 bin dolar alıyor.

CRISTIANO RONALDO

CRISTIANO RONALDODünyanın en çok kazanan futbolcularından biri olan Cristiano Ronaldo, Instagram’da tam 181 milyon takipçiye sahip. Büyük markalarla anlaşmalar yapan futbolcunun paylaşım ücreti ise 750 bin dolar.

KYLIE JENNER

KYLIE JENNERVe geldik listenin galibine; Kylie Jenner! En genç milyarder unvanının sahibi olan Kylie, sosyal medyadan nasıl para kazanılacağını çok iyi biliyor. 145 milyon takipçili Instagram hesabında yaptığı sponsorlu her paylaşım için se 1 milyon dolar alıyor.

Ve en zengin, en çok kazanan ünlüler listelerindeki hakimiyetini bir kez daha kanıtlıyor...

Sıradaki haber yükleniyor...