Instagram'da güzel görünmenin sırları

Instagram’da daha çok beğeni alma ve takipçi sayısını artırma çılgınlığı hızla arttıkça fotoğrafları güzelleştirme yazılımları da aynı ölçüde yaygınlaşmaya devam ediyor. Bu sayede fenomen haline gelen binlerce kişi var. Bu uygulamalar aynı zamanda ürün pazarlamanın da kilit noktasını oluşturuyor.

03 Ağustos 2019, Cumartesi 11:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Günde 150 milyon fotoğrafın paylaşıldığı Instagram, sosyal hayatın olmazsa olmazı haline gelince, resim güzelleştirme yazılımları da en popüler uygulamalar arasına girdi. Çekim kalitesi nasıl olursa olsun herhangi bir resme fantastik bir boyut katabilen bu uygulamalar, beğeni oranını artırırken takipçi kazanmayı da kolaylaştırıyor. Sırf bu sayede dünya çapında fenomen olmuş 100’lerce kişi var.

DİJİTAL PAZARLAMA

DİJİTAL PAZARLAMA

Fotoğraf düzenleme ya da güzelleştirme uygulamaları elbette sadece kişiler üzerinde kullanılmıyor. Sistem, halihazırda dijital pazarlamanın en etkili silahlarından biri. Örneğin kendi işlediğiniz bir masa örtüsü, tasarladığınız bir şekerlik, hediyelik eşyalar, kıyafetler ve kutu tasarımları iyi bir çekimle birlikte yapılacak özel filtrelerle herkesi etkileyebilir ve ciddi bir müşteri kitlesi sağlayabilir.

FOTOĞRAF DÜZENLEYİCİ PRO

FOTOĞRAF DÜZENLEYİCİ PRO

Filtreleme, efekt verme, kırpma, ışık, renk ve netlik ayarı yapma, kırmızı gözü silme, leke temizleme, beyazlatma, bulanıklaştırma ve çizim yapma özelliklerine sahip bu uygulama tüm işlemleri sadece birkaç saniye içerisinde yapabiliyor.

KOLAJ-FOTOĞRAF BİRLEŞTİRME

KOLAJ-FOTOĞRAF BİRLEŞTİRME

100 ’ün üzerinde kolaj tasarımı olan bu uygulama aynı zamanda vücut inceltebilen, karın kası ekleyen, gölgelendirme yapabilen özelliklere sahip. Tamamen kendi yaratıcılığını kullanarak sanatsal çalışmalar yapmaya imkan tanıyan uygulama, özel efektleriyle de ilgi çekiyor.

PICSART PHOTO

PICSART PHOTO

Klonlama, kesme, yapıştırma, kırpma, metin ekleme gibi özelliklere sahip yapay zeka destekli uygulamanın sanatsal fotoğraf filtreleri, çerçeveler, arka planlar, kenarlıklar, açıklama ve balonları içeren bir kütüphanesi de var. Uygulama ayrıca çekilen fotoğraflara çıkartmalar da oluşturabiliyor.

PHOTO EDİTÖR

PHOTO EDİTÖR

Bu uygulama, çekilen resimlere yağlı boya ve karakalem efektleri verebilirken, aynı zamanda otomatik bulanıklaştırma da yapabiliyor. Fotoğrafı döndürme, üzerine çizim yapma, yeniden boyutlandırma ve renklerde ince ayar yapma özellikleriyle öne çıkan Photo Editör, görüntüleri JPEG ve PNG olarak kaydedebiliyor.

ADOBE PHOTOSHOP EXPRESS

ADOBE PHOTOSHOP EXPRESS

Dijital bir stüdyo gibi çalışan bu uygulamanın en büyük özelliklerinden biri, çarpık görüntüleri ve bozuk kamera açılarını düzeltebilmesi. Leke çıkartma ve sis giderme özelliğiyle de öne çıkan uygulama ile fotoğrafınızı istediğiniz şekle sokabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Hazırlayan: Murat Gülderen / POSTA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Justin Bieber'ın elektrikli Rolls Royce aracının fiyatı 500 bin dolar