Instagram'da hoşlandığınız kişinin dikkatini çekmenin 8 yolu

Instagram, artık hepimizin bir kataloğu haline dönüştü. Hoşlandığımız birinin dikkatini çekmek için de Instagram'ı kullanıyoruz, kendimizi göstermek için de. Eğer hoşlandığımız kişiyle aynı okulda ya da aynı işyerinde değilsek iş Instagram'a kalıyor. Bu durumda Instagram'ın hikayeler bölümünde varımızı yoğumuzu 'en uygun' şekilde sergilememiz gerekiyor. Peki, Instagram'da hoşlandığınız kişinin dikkatini nasıl çekersiniz? İşte 8 etkili yolu!

09 Mayıs 2020, Cumartesi 12:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Profilinize girdiğinde yeni bir selfie görsün

Profilinize girdiğinde yeni bir selfie görsün

Profilinize girdiğinde taa 3 yıl önceden kalmış bir fotoğraf görmesin. "Eee ben bunun yeni halini nerden bileceğim?" demesini istemezsiniz. Belki son fotoğrafınızda kızıl saçlısınız, şimdi sarışın. Ya da son fotoğrafınızda sinek kaydı tıaşlıydınız, şimdi karantina modunda bol sakallı. O nedenle son fotoğrafınız, şimdiki halinize en yakın fotoğrafınız olsun. 

Sadece yeni fotoğrafları beğenin

Sadece yeni fotoğrafları beğenin

Evet sizi anlıyoruz; birini beğendiğiniz zaman; hesabında muhtemelen paylaştığı ilk fotoğrafa kadar stalk’lıyorsunuz. Bu durumda yanlışlıkla parmağınızla 17 ay öncesinden bir fotoğrafı beğenmemek için ekstra çaba göstermeniz gerekiyor. Hatta mümkünse ekrana bakın ama dokunmayın! Ya da instagram sayfasını açtıktan sonra telefonunuzun hücresel verisini kapatabilirsiniz.

Kısa ve öz yorumlar

Kısa ve öz yorumlar

Belki şu an birbirinize yorum yapacak samimiyette olmadığınızı düşünüyorsunuz ama kısa ve öz bir yorum hem samimi duracak hem mesafeli. Ama kalkıp 2 önce yüklediği fotoğrafa yorum yapmayın. Yeni bir fotoğraf bekleyin. Sadece bir emoji, en etkili yorum olabilir. Böylelikle sizi herkes görmüş de olur. 

Hikayelere ifade bıramayın

Hikayelere ifade bıramayın

Hikayelerine ifade bırakmak yerine bir şeyler yazın. İlgi alanlarınızın, mizah anlayışınızın nasıl uyumlu olduğunu görsün. Sadece ifade bırakırsanız muhtemelen ne cevap vereceğini bilemeyip sadece ifadenizi beğen butonuna basacaktır. Eee, sohbet başlamadan bitti?

Instagram'ın müzik özelliğini etkili şekilde kullanın

Instagram'ın müzik özelliğini etkili şekilde kullanın

Storylerinizin karşı tarafı sizinle konuşmaya çekecek; onun ilgi alanlarını yansıtan şekilde yaratabilirsiniz. Bu nedenle Instagram müzik özelliini etkili şekilde kullanın ve onun daha önce dinlediği bir müziği ya da takip ettiğini bildiğiniz bir şarkıcıyı kullanın. Bunun için takip ettikleri bölümünden müzisyenleri arayabilirsiniz. Ortak ilgi alanlarınızın olduğunu görmesi, kendisini size yakın hissetmesine neden olacaktır.


Hikayelerde paylaştıklarınız önemli

Hikayelerde paylaştıklarınız önemli

Hikayelerinizde sadece kendi paylaştıklarınız değil, başkalarını ait hangi gönderileri paylaştığınzı da önemli. Burada sanat, müzik ve mizah sayfalarından paylaşımlar yapan ancak sizi en iyi yansıtan gönderileri paylaşmanız önemli. Belki onun tarzına biraz yaklaşabilirsiniz. Ancak havalı görünmek için sakın ilgili olmadığınız şeyleri paylaşmayın. Unutmayın, gün gelecek ve birbirinizi derinlemesine tanıyacaksınız. 

Takip ettiklerini araştırın

Takip ettiklerini araştırın

Takip ettiklerini inceleyin, aralarında dinlediğiniz ama takip etmediğiniz sanatçı ve müzisyen varsa hemen takibe alın. İlgi alanlarınızın benzerlik taşıdığından haberdar olsun. 

DM bölümünü aktif kullanın

DM bölümünü aktif kullanın

Ona bahanelerle soru sormayın. Selam naber diye bir giriş de yapmayın. Komik ya da ilginç bulduğunuz şeyleri onunla paylaşmaktan çekinmeyin. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sexting nedir? Sexting yapmanın 8 inceliği