Instagram'lık 10 yer: İstanbul da listede

Instagram'da takipçileri en çok kıskandıran paylaşımların başında seyahat fotoğrafları geliyor. Elbette seyahatin her türlüsü güzel ama Instagram'da biraz daha popülerlik kovalayan biriyseniz, doğru lokasyonları seçmeniz gerekiyor. 'Tam da Instagram'a koymalık' fotoğraflar çekmek istiyorsanız, size önerebileceğimiz birkaç yer var...

19 Ocak 2021, Salı 15:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Seyahat etmek iyidir, güzel seyahat fotoğrafı çekilebilmek ise daha da iyi! Bunun için de seyahat edeceğiniz yeri doğru seçmeniz gerekiyor. Bir seyahat şirketinin araştırmasından yararlanan DailyMail haber sitesi, dünyanın dört bir yanından Instagramlık destinasyonları derledi. Araştırmada, Instagram'da kullanılan şehir hashtag'leri baz alındı. İstanbul listenin ilk 10'una girmeyi başardı. Paris, New York ve Londra gibi büyük şehirlerin yanı sıra, küçük ama etkili atmosferi olan Havana da listede yer alıyor.

10- Chicago

10- Chicago

Instagram'da 50 milyona yakın Chicago hashtag'i var. Üstelik bu sayı giderek artıyor. Şehrin en Instagram'lık yerleri Millennium Park ve Chicago Tiyatrosu.

9- Londra

9- Londra

Londra'da kötü fotoğraf çekilmek neredeyse imkansız. Instagram'da 145 milyondan fazla Londra hashtag'i kullanılmış fotoğraf var. Buckingham Sarayı, Notting Hill ve London Eye'da nefes kesen fotoğraflar çekilmeniz mümkün.

8- Sidney

8- Sidney

Sidney denilince ilk akla gelen sıra dışı bir mimariye sahip Sidney Opera Binası oluyor. Büyüleyici liman manzarasında fotoğraf çekilmeyi kim istemez? Instagram'da Sydney hashtag'i kullanılmış 32 milyon fotoğraf var.

7- Havana

7- Havana

Tardis*iniz olmasa da zamanda yolculuk yapmak isterseniz, tek yapmanız gereken şey Havana'ya bir uçak bileti almak. Bu şehirde adeta zaman durmuş gibi ki bu da onu fotojenik yapan unsur. Klasik arabalar, sıra sıra dizilmiş eski binalar derken Instagramlık kareler ortaya çıkıyor.

*Tardis: İngiliz bilimkurgu dizisi Doctor Who'daki uzay ve zamanda herhangi bir yere gidebilen, Gallifrey adlı bir gezegende yaşayan Zaman Lordları tarafından yaratılan bir zaman makinesidir.

6- Dubai

6- Dubai

Instagram'ın en kıskandırıcı lokasyonu Dubai. Şehrin her bir ayrıntısı adeta Instagram fotoğrafı çekilmek için inşa edilmiş. Ultra lüks otelleri ve gökdelenleriyle adeta çölde bir vaha.

5- İstanbul

5- İstanbul

Doğu ve batının harmanlandığı İstanbul'un fotoğraf dostu bir şehir olmaması mümkün değildi zaten. Tarihi mekanları bir kenara bırakacak olursak, boğazda bile çekileceğiniz fotoğraflarla Instagram'da popüleritenizi artırmanız mümkün.

4- New York City

4- New York City

"Düşler şehri", "Gotham", "Asla uyumayan şehir"... Her ne isim verirseniz verin, New York her insanın deneyimlemesi gereken bir şehir. Central Park ve Empire State, New York'un zamansız güzelliğinin bir parçası. Instagram için en popüler mekanı ise şüphesiz ikonik Brooklyn Köprüsü.

3- Paris

3- Paris

Aşk şehri Paris'in listede olmaması neredeyse imkansızdı. Sokak müzisyenleri Eyfel Kulesi, kafeleri ve restoranları ile Paris, Instagram rutininize yeni bir soluk getirebilir.

2- Filipinler

2- Filipinler

Filipinler kültür mirası ve doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor. 7500'den fazla adaya ev sahipliği yapan Filipinler'in her bir köşesi Instagram'lanabilir.

1- Tokyo

1- Tokyo

Veee geldik listenin 1 numarasına! Tokyo'nun renkli şehir hayatı en Instagram'lanabilir lokasyon. Antik tapınaklar, sanat sergileri, neon ışıklar Tokyo'nun Instagram'da 53 milyon hashtag'e sahip olmasının en büyük sebebi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İsviçre Alpleri'ndeki Buz Katedral görenleri büyülüyor