İnternet fenomeni 'Grumpy Cat' hayata gözlerini yumdu

‘Huysuz surat' ifadesiyle sosyal medyada fenomen haline gelen ‘Grumpy Cat’in öldüğü açıklandı

17 Mayıs 2019, Cuma 17:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

7 yaşındaki ‘Huysuz suratlı' fenomen kedinin ölümü ise sahipleri tarafından Twitter’da duyuruldu. Kedinin ölüm nedeninin idrar yolu enfeksiyonu olduğu açıklandı.

Açıklamada, “Profesyonellerin ve sevgi dolu ailesinin tüm müdahalelerine rağmen ‘Grumpy’ idrar yolu enfeksinyonuna bağlı bazı komplikasyonlar sonucu annesi Tabatha’nın kollarında 14 Mayıs Salı sabahı aramızdan ayrıldı” ifadeleri yer aldı.

Instagram’da yaklaşık 2 buçuk milyon takipçisi bulunan ‘Grumpy Cat’in ölüm haberi ise sosyal medya kullanıcıları tarafından üzüntüyle karşılandı.


ABD’nin Arizona eyaletinde yer alan Morristown kasabasında ikamet eden Tabatha Bundesen’a ait olan ‘Grumpy Cat’ 2012’de Youtube’da yayınlanan bir videosunda sahip olduğu ‘Huysuz surat' ifadesiyle sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çekerek fenomen haline gelmişti.

Her daim somurtuk yüz ifadesi sayesinde 'Huysuz Kedi' lakabıyla internet fenomeni olan kedi, fotoğrafının internete yüklendiği Eylül 2012'den beri sahibine yılda yaklaşık 50 milyon dolar kazandırdı. 

Ancak bu sefer bu kedinin sahibi açtığı tazminat davası ile hatırı sayılır bir gelirin sahibi oldu.

ABD'nin California eyaletindeki federal bir mahkeme kediyi izinsiz kullanan kahve şirketinin 710 bin dolar (yaklaşık 2 milyon 650 bin TL) tazminat ödemesine karar verdi. DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kafaları karıştıran açıklama! Doktor Li öldü mü?