İnternet neden yavaşladı? Sosyal paylaşım sitelerine erişim yasaklandı mı?

İnternet neden yavaşladı? Sosyal paylaşım sitelerine erişim yasaklandı mı?

Sosyal paylaşım sitelerini kullanmak isteyen vatandaşlar Twitter'a giriş ile ilgili farklı alternatifler denemeye başladı. 'İnternet neden yavaş' sorusuna ise BTK'dan henüz bir açıklama gelmedi

25 Aralık 2016, Pazar 12:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Dün akşamdan itibaren internetin yavaşlaması ve sabah saatlerinde de aynı sorunun devam etmesi akıllarda soru işaretleri bıraktı. İnternetin neden yavaşladığıyla ilgili BTK'dan resmi bir açıklama yapılmadı. 
 

3 GÜNDÜR İNTERNETTE YAVAŞLAMA VAR, BTK İSE HENÜZ BİR AÇIKLAMA YAPMADI22-23-24 Aralık tarihlerinde sosyal paylaşım sitesi Twitter ve Facebook'un yanı sıra popüler video sitesi olan Youtube'a erişim sıkıntısı yaşandı. İnternette meydana gelen yavaşlama ile ilgili BTK'dan henüz bir açıklama gelmezken kullanıcılar sosyal paylaşım sitelerine erişim için farklı alternatifler denemeye başladı.

Girilmek istenen sitelere BTK tarafından erişim engeli kararının olup olmadığını sorgulamak isteyen kullanıcılar BTK'nın sorgulama sayfasına yöneldi.


BTK'nın resmi internet adresinde yer alan bilgilere göre Twitter'a erişim engeli bulunmuyor. 

Erişim engeli sorgulama adresi: "eekg.btk.gov.tr"
 

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE DE YAVAŞLAMIŞTI19 Aralık’ta Rusya’nın Ankara Büyükelçisi olan Andrey Karlov’a silahlı saldırı düzenlenmesinin ardından internete meydana gelen yavaşlama “sosyal medya sitelerine erişim yasaklandı mı” sorularına neden oldu. 

Ankara’da yaşanan olayda Rus Büyükelçi Andrey Karlov uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybederken Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube gibi sosyal medyalara erişim kısıtlandı. Sosyal medya sitelerine erişim tamamen engellenmezken enformasyon kirliliğini önlemek amacıyla bu sitelere erişimin yavaşlatıldığı öne sürüldü.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER NASA, Mars'ta görüntülenen buzlu kum tepelerinin fotoğraflarını paylaştı