İnternetin yeni fenomeni kedi Simon yollarda

ABD’li gezgin JJ Yosh, dünyayı kedisi Simon ile birlikte geziyor. Kedileri genelde sıcak evlerde, rahat döşeklerde görmeye alışkınız. Simon ise gezgin sahibiyle birlikte zor hava ve doğa koşullarına aldırmadan dünyayı geziyor. Üstelik değme modellere taş çıkaracak pozlar vermeyi de ihmal etmiyor...

30 Mart 2018, Cuma 11:48
A A

Simon'ın hayatı şanssız bir sokak kedisi olarak başlamıştı. JJ Yosh tarafından sahiplenildiğinde kendisini nasıl maceraların beklediğinden ise habersizdi. 

ABD’nin Colorado eyaletinde yaşayan JJ Yosh, dünyayı iki yıl önce sahiplendiği kedisi Simon ile birlikte geziyor.

Kedileri çok seven ancak sürekli yollarda olduğu için kedi sahiplenmeyi daha önce hiç düşünmeyen JJ Yosh Simon hayatına girdiğinde önce biraz bocalamış. 

Colorado'nun dağlık bölgelerinde yaşayan Yosh gezginlerin köpekleriyle geziye çıktığını, hem fiziksel özellikleri hem de karakterleri yüzünden köpeklerin bu yaşantıya daha uygun olduğunu söylüyor. 

Aynı maceralara kedisiyle atılmaya kararlı olan Yosh Simon'a öncelikle komut alma ve tasma ile yürüme eğitimleri aldırmış. 

Bu eğitimleri alıp gezilere hazırlanan Simon zorlu hava koşulları için de birçok ekipmana ve  kıyafete sahip olmuş. 

Simon sahibi JJ yosh ile birlikte kaya tırmanışından dağcılığa hatta insanların bile çok zorlanarak yaptığı raftinge kadar birçok sporu başarıyla yapıyor. 

Simon bu yolculuklar için yüksek enerji sağlayan özel mamalarla besleniyor. 

Sahibine tasmayla da eşlik edebilen Simon genellikle JJ Yosh'un sırtında ya da sırt çantasının içinde olmayı tercih ediyor.

İkilinin, beraber yaptığı doğa sporlarını gösteren kareler ise sosyal medya kullanıcılarının kısa sürede ilgisini çekerek Simon’u internetin yeni fenomeni haline getirdi.

Adeta bir profesyonel edasıyla poz veren kedi Simon hem sevimliliği hem de cesaretiyle büyük beğeni topluyor. 

İşte JJ Yosh ve kedi Simon'ın yolculuklarından en güzel kareler... 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.