İnternetin yeni gözdesi penguen kedi Peggy

Evcil hayvanların interneti ele geçirmesi an meselesi! Bu kez kalplerimizi eriten isim penguen kedi Peggy... Sevimli kedi, kendine has pozuyla internet aleminin yeni fenomeni oldu. Gelin Peggy'i yakından tanıyalım...

08 Şubat 2021, Pazartesi 15:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gün geçmiyor ki sosyal medya ünlüsü evcil hayvanlara bir yenisi daha eklenmesin. Bu sefer kalbimizi ısıtan sevimli dostumuzun adı Peggy.

Kendine has bir pozu olan Peggy, Tiktok sayesinde ünlü oldu. Gelin Peggy'i yakından tanıyalım...

Siyah beyaz kedimiz Peggy'nin tam olarak kaç yaşında olduğu belli olmasa da sahipleri 8 ila 10 yaş arasında olduğunu söylüyor. Onu bu kadar ünlü yapan şey ise penguen gibi iki bacaklarının üzerine oturması ve şaşkın şaşkın etrafına bakması. Üstelik Peggy sık sık bu şekilde oturduğu için adı artık 'penguen kedi' olarak da anılıyor.

Yaklaşık 6 yıl önce sahiplenilen Peggy, eve geldiği ilk günden beri bu şekilde oturarak rahatlıyor.

Peggy her ne kadar tuhaf bir dinlenme pozisyonunu benimsemiş olsa da oldukça normal bir hayatı var. Günlük aktivite olarak diğer kedilerin yaptıklarının neredeyse aynısını yapıyor.

Peggy'nin sahibi onu şu sözlerle anlatıyor:

Kahvaltıdan sonra biraz temiz hava almak ve kuşları izlemek için verandaya oturuyor. Karton kutularda uyuklamayı seviyor. Akşam yemeğinden sonra temizleniyor ve benimle yatağa geliyor.

Ancak takipçiler Peggy'nin kilosundan endişeli. Sahipleri Peggy için özel bir egzersiz planı yaptıklarını ve daha sağlıklı olma yolunda adım attıklarını söylüyor. Birkaç aydır diyet yapan Peggy'nin ilerleme kaydettiğini de söylemeyi ihmal etmiyorlar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tayland'daki engelli köpek barınağı salgın nedeniyle zorda