İnternetten ilişki başlatmanın 10 yolu

AŞK DOKTORU MEHMET COŞKUNDENİZ YAZDI... https://twitter.com/askdoktoruInstagram: askdoktoruu

24 Ocak 2016, Pazar 19:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AŞK DOKTORU MEHMET COŞKUNDENİZ YAZDI... https://twitter.com/askdoktoru Instagram: askdoktoruu 1- TEK SEçENEKMİŞ GİBİ DAVRANMA Bugüne kadar hiç sevgili bulamamış da sanki tek seçeneğin internetmiş gibi davranırsan baştan kaybedersin. Bu yüzden özgüveni yüksek bir şekilde davranacaksın. Yani rahat olacaksın. Bu rahatlığı ve özgüveni de karşındakine hissettireceksin. 2- İLTİFAT ETMEYİ UNUTMA Yazışırken, paylaşımlarına yorum yaparken iltifat etmelisin. Onu beğendiğini hissettirmelisin

3- SABIRSIZ OLMA Bu yol uzun ve meşakkatlidir. Daha ikinci mesajlaşmada buluşma teklif edersen reddedilirsin. Bunlar zamanla olacak şeyler. önce paylaşımlarınla ona kendini tanıtmalısın. Yani sadece onun paylaşımlarını beğenmen ve yorum yapman yetmez, sen de bir şeyler paylaşmalısın. 4- KONUYU HEMEN SEKSE GETİRME “üzerinde ne var?” sorusu artık işe yaramıyor. Evet yetişkinsiniz, seks de konuşabilirsiniz ama internet üzerinden yazışarak 'sanal seks' yapmanın modası geçti. Ayrıca artık kimse bu tür şeylere yeltenmiyor bile. Bırak, seks konusundaki düşünceleri, o anı yaşadığınızda ortaya çıksın.

5- BULUŞMADAN 'SENİ SEVİYORUM' DEME çünkü inandırıcılığı yok. Bir aşkın başlayabilmesi için önce mutlaka karşı karşıya gelmesi gerekiyor. “Seni seviyorum” demek yerine, “Paylaşımların çok hoşuma gidiyor”, “Seni takip edip yazdıklarını okumak günümü güzelleştiriyor” gibi zarif cümleler kur. Bu zaten “Seni seviyorum”a geçiş aşaması olacaktır. 6- ESPRİ YAP AMA KOMİK OLMA Sürekli aşk sözleri, şiirler, romantik laflar sıkar. Elbette sözlerini esprilerle süsleyeceksin. Fakat bunlar senin esprilerin olmalı. Klişe esprileri art arda sıralarsan komik duruma düşersin. İnsanları çeken en önemli özellik karşısındakinin zekasıdır. Zeka ürünü esprilerle onun kalbine girebilirsin.

7- üZERİNE FAZLA DüŞME İnternette her online olduğunda sana yazması şart değil. Elbette başkalarıyla da konuşacak. “Onlinesın ama bana yazmıyorsun” gibi cümleler kurma. Her online olduğunda direkt olarak ona yazma. Bazen öyle bir paylaşımda bulun ki ilk adım ondan gelsin. Kendini çok iyi hissedeceksin. 8- TELEFON MESELESİNE HEMEN GİRME “Burası kastı Whatsapp'a geçelim” cümlesi artık insanları sadece güldürüyor. Zamanı gelince tabii ki telefonunu isteyeceksin. Ama buranın da tadını çıkarsana. özel mesaj yaz, yorum yaz, beğeni butonunu kullan. Hatta kimbilir, böyle davranırsan senin istemene gerek bile kalmadan verir telefonunu.

9- KENDİNİ FAZLA öVME Kendinden söz ederken mütevazı ol. özelliklerini abartarak aktarma. Hele hele sakın yalan söyleme. Yapamayacağın şeyler için “Yaparım” deme. Ama bazı jestlerde bulunabilirsin. Bu ona verdiğin değeri de gösterecektir. Bırak zamanla seni tanısın. 10- İLK RANDEVU AKŞAM OLMASIN önce bir kahve içmeye çağırmalısın. Akşam yemeği insanların bazı şeylere kendisini zorunlu hissetmesine yol açıyor. Birlikte içeceğiniz bir kahve bir sonraki randevuya sizi hazırlar. O sohbet güzel geçerse ikinci randevu davetin asla reddedilmeyecektir. öZEL MESAJLA YAZIŞMANIN ŞİFRELERİ

öZEL MESAJLA YAZIŞMANIN ŞİFRELERİ Sosyal medya hayatımızın her alanında. Facebook'ta, Twitter'da, Instagram'da hayatımızı paylaşıyoruz. Bunları herkes görüyor. Tabii bir de bu işin görünmeyen özel mesaj kısımları var. Bu üç uygulamada da bu imkan tanınıyor. Ayrıca bir de akıllı telefonlarda bire bir yazışma programları mevcut. Whatsapp gibi... İşte asıl mesele burada oluyor. özel yazışmalardaki bazı cümleler aslında başka anlamlar içeriyor. Bakın, hangi cümleler, aslında ne anlama geliyor?

Benimle yazışıyorsun ama sakın sevgilin kızmasın? Bu cümle erkek tarafından her an söylenebilir. Karşısındaki kadının sevgilisi olup olmadığını anlamanın en iyi yoludur. Karşı taraf bu soruyu asla cevapsız bırakmaz. Genellikle “Yok canım ne sevgilisi” diye cevap alınır. Senin gibi biri nasıl yalnız olabilir? 'Sevgilin kızmasın' sorusunun hemen arkasından gelir. Bunda amaç, “Sevgilin yok ama acaba senin ilgilendiğin ya da seninle ilgilenen biri var mı?” sorusuna cevap aramaktır. En son ne zaman biriyle birlikteydin? Bu soru, “Yeni mi ayrıldın? öyleyse sizin şimdi barışma süreciniz falan olur” demeye gelir. Tabii bu sohbet “Ayrılmayı kim istedi?” sorusuyla devam eder. Böylece erkek, kadının aşk acısı çekip çekmediğini ortaya çıkarmak ister.

Sen ayaktasın ama evde herkes uyuyordur herhalde... Bu cümlenin amacı “Yalnız mı yaşıyorsun yoksa ailenle mi?” sorusuna cevap aramaktır. Ben de çok iyi yemek yaparım! Şöyle tercüme edelim. “Bir gün benim eve gel de sana yemek yapayım.” Ama zaten yemeğin çok önemi yoktur, büyük olasılıkla tavuklu makarna yapacaktır. Eğlenmeyi sever misin? Yani, “Akşamları dışarı çıkabilir misin?” demek istiyor. En güzeli 'beklentisiz' ilişki. Diyor ki; “Benden öyle uzun ilişkiler falan bekleme. Takılalım, gezelim, yiyelim, içelim, sevişelim ama hepsi o kadar...”

Bakımlı kadın çok önemli... örneğin iç çamaşırları... Konuyu 'seks muhabbeti'ne döndürmek için atılmış ilk olta. Karşı taraf, “Tabii çok önemli” dediği anda devamı gelecektir. Hiç kimse özgürlüğünden taviz vermemeli... “Evet seninle takılırım ama benim başka bir hayatım daha var. Sakın ona karışma.” Dozunda kıskançlık iyidir... “Beni sıkma, beni boğma, hayatıma fazla karışma.”

Ben kadınlara güvenmiyorum... Kendini acındırma gösterisinin ilk adımı. Devamında önceki sevgilisinin kendisini nasıl aldattığını anlatacak. Kadın, “Her kadın öyle değil canım, ben hiç aldatmam” dediğinde de “Keşke her kadın senin gibi olsa” diyerek oltasını sallamış olacak. Evlilik çok zor bir kurum... “Evlenmeye falan niyetim yok. Ben böyle iyiyim. Senin evlilik gibi bir niyetin varsa aradığın adam ben değilim.”

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çiçeklerin kraliçesi: Gül