İnternetten köpek almak istedi, dolandırıldı....

İnternetten köpek almak istedi, dolandırıldı....

Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesinde internet üzerinden köpek satın almak istediği kişiler tarafından dolandırılan M. C. isimli kadın savcılığa şikayetçi oldu

02 Mart 2018, Cuma 14:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Marmaraereğlisi’nde yaşayan M.C., internet üzerinden satın almak için köpek ararken, gördüğü ilandaki kişiyi aradı. İlanı veren Cengiz K, M.C.’ye yurt dışına çıkacağını 2 pomeranianboo cinsi köpeği için ücretsiz olarak sahiplenecek kişiler aradığını belirtti.

İddiaya göre Cengiz K. köpeklerin, Artvin Hopa'daki Bülent M. isimli veterinerde olduğunu söyleyip sözde veterinerin numarasını M. C.ye verdi.

 Bunun üzerine M.C., sözde veteriner Bülent M.’yi aradı. Hayvanların özel hayvan taşıması aracıyla gönderilmesi için hesap numarası vererek 500 TL gönderilmesini istedi. Verilen hesaba parayı yatıran M. C’yi arayan Bülent M bu kez sigorta işlemleri için 2 bin lira daha göndermesi gerektiğini söyledi. Durumdan şüphelenen M. C.yi veterinerlik belgesi ve veteriner kliğinin numarasını vererek ikna eden Bülent M., köpeklerin sigortasının 2000 TL olması gerektiğini söyledi. M. C. bunun üzerine Bülent M'ye 2 bin lirayı daha gönderdi.

Daha sonra durumdan şüphelenen M.C. sigorta poliçesi istediğinde dolandırıldığının farkına vardı. Poliçede direten M.C. daha sonra Bülent M.ye ulaşamadı. İlanı veren Cengiz K.ye da ulaşamayan M.C. durumu Marmaraereğlisi İlçe Adliyesine giderek Cumhuriyet savcılığına şikayette bulundu.

BENDEN BAŞKA BİRÇOK KİŞİYİ DE DOLANDIRMIŞLAR


Olay hakkında bilgi veren M.C, "İnternette gördüğüm ilandaki köpekleri çocuklarım çok istediği için almak istedim. İlk önce C.K isimli ilan sahibi ile görüştüm. Bana kendisinin yurt dışına çıkacağını, 2 pomeranian boo cinsi köpeği ücretsiz vermek istediğini söyledi. Köpeklerin sözde veteriner B.M’ye ait Hopa veteriner kliniğinde olduğunu söyleyen C.K’ya inanarak sözde veterineri aradım. Daha sonra köpeklerin Artvin Hopa’dan Tekirdağ’a gönderilmesi için hayvan taşıma şirketi ücreti olarak 500 TL istedi. Bu 500 TL’yi sözde veteriner B. M’nın hesabına gönderdim. B.M köpeklerin sigortası için de daha sonra benden 2 bin TL istedi. Bundan şüphelensem de gönderdiği veterinerlik belgesi ve veteriner kliniği numarası sonrası ikna olarak 2 bin TL gönderdim. B.M’nın konuşmasından sigorta poliçesi istediğimde şüphelendim. Bunun üzerine C.K’yu da arayınca dolandırıldığımı anladım. Hemen Cumhuriyet Savcısına giderek şikayetimi ilettim. Sözde veteriner B.M ve köpek ilanının sahibi C.K’nın banka hesapları donduruldu. Benden başka birçok kişiyi de dolandırmışlar. Emniyet güçlerimizin ve savcılarımızın buna çözüm bulmasını istiyoruz. Paramız iade edilmeli. Gönderdiğimiz para banka aracılığıyla iade edilmeli. Bankalar da bu konuda bizlere yardımcı olmalı. Başkalarının da canı yanmasın" dedi.

Köpeklerin sahibi olduğunu söyleyen C.K. ve sözde veteriner kliniği sahibi B.M’nın banka hesaplarının dondurulduğu öğrenildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tatilcilerin gözdesi Ayder Yaylası'nda sessizlik hakim