İnternetten tanışan evli çiftler araştırıldı: Meğer 3 yıl sonra...

İngiltere’de 30 yaş üzerindeki evli çiftlerin tanışma şekli karşılaştırıldı. Buna göre internetten tanışıp evlenen çiftlerin ilk üç yıl içinde boşanma riski, geleneksel yöntemlerle tanışanlara göre 6 kat daha yüksek çıktı. Uzmanlar, ortak arkadaşlar aracılığıyla aynı sosyal çevrede kurulan bağların daha dayanıklı olduğunu söylüyor. /ÖZEL

01 Kasım 2021, Pazartesi 10:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
'GÜVENİLİR BİLGİ TOPLAMAK DAHA ZOR'

'GÜVENİLİR BİLGİ TOPLAMAK DAHA ZOR'

Yapılan yeni bir araştırmaya göre internette tanışan ve evlenen kişilerin ilk 3 yıl içindeki boşanma olasılığı, geleneksel yollarla tanışan kişilerden 6 kat daha fazla. Araştırmalar, internetten tanışan çiftlerin yüzde 12’sinin ailesinin ya da arkadaşlarının aracılığıyla tanışıp evlenenlere kıyasla daha hızlı boşandığını ortaya çıkardı. 

Dailymail’de yer alan habere göre, Marriage Foundation tarafından hazırlanan rapor, internette tanışanların, evlendikleri zaman 'göreceli yabancılar' olabilecekleri için boşanma riskinin daha yüksek olduğunu öne sürüyor. Vakfın araştırma direktörü Harry Benson, "Çıktığınız veya evlendiğiniz kişinin uzun vadeli karakteri hakkında güvenilir bilgi toplamak, arkadaşlardan, aileden veya başka bir topluluktan bilgi almadan çevrimiçi olarak tanışan çiftler için daha zor" diyor.

2 BİN KİŞİ ARAŞTIRILDI

2 BİN KİŞİ ARAŞTIRILDI

Çevrimiçi tanışan çiftler arasında kurulması gereken bağın, aile ve arkadaş arasındaki sosyal bağlar gibi olması için sıfırdan yapılanması gerekiyor. Bu nedenle aile, arkadaş ya da iş ortamındaki tanışmalarda hata yapma riskiniz daha da azalıyor. 

30 yaş ve üzerinde evli olan 2.000 kişi araştırıldığı raporda internette tanışanların yüzde 17'si ilk on yıl içinde boşanmışken, sosyal bir durumda aşkı bulanların yüzde 10'u boşanmıştı. Raporda kişisel bağlantılar yoluyla tanışan çiftlerin, benzer değerler ile inançları paylaşan arkadaş ve aile bağları olarak tanımladığı daha fazla 'sosyal birikime’ sahip olduğunu savunuyor.

Sosyal birikimi yüksek grupların, ortak hedefleri ve sağladıkları gayri resmi destek nedeniyle genellikle daha iyi işlev gördüğü düşünülüyor.

'EVLİLİĞİN İLK YILLARI ZORDUR'

'EVLİLİĞİN İLK YILLARI ZORDUR'

Avukat Kate Ryan, "Evliliğin ilk birkaç yılı, özellikle çocuklarınız varsa, kolay olmaz. Bu nedenle birlikte bir hayat kuracağınız partnerinizi iyi tanımıyorsanız bu durum ilişkiniz için ölümcül olabilir” diyor. 

Çevrimiçi tanışma, geçmişinizin bir kısmını veya birbirinizi tanıma imkanını kaçırmanıza neden olabilir. 

'TEHLİKE SİNYALLERİNİ GÖZDEN KAÇIRIYORLAR'

'TEHLİKE SİNYALLERİNİ GÖZDEN KAÇIRIYORLAR'

Çiftlerin ilişkilerindeki sorunlarla başa çıkmalarına yardımcı olan boşanma koçu Sara Davison, "İlişkileri zedelenmiş olan ve flört sitelerini kullanan çok sayıda insan var. Bu insanlar umutsuzca bulacakları kişinin tam onlara uymasını bekliyorlar, bu yüzden uyarı sinyallerini gözden kaçırıyorlar." diyor.

Günümüzde insanların yaklaşık üçte biri eşlerini flört sitesinden buluyor. Araştırmacılar bu durumun 2035 yılında yüzde 50’den daha fazla artış göstereceğini gösteriyor. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Film gibi aşk hikayesi: Resmini çizdiği kadının gerçeğini buldu