MEB yayımladı mı? İOKBS bursluluk sınavı soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak?

MEB yayımladı mı? İOKBS bursluluk sınavı soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dün saat 10.00'da gerçekleşen İOKBS yani bursluluk sınavı 12.00'de sona erdi. Sınavın bitişiyle birlikte gözler soru ve cevaplar için MEB'deydi. Fakat MEB soru ve cevapları henüz yayımlamadı. Şimdi sıkça yöneltilen soru "İOKBS, bursluluk sınavı soru ve cevapları yayımlandı mı?" şeklinde...

03 Haziran 2019, Pazartesi 10:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) için on binlerce öğrenci ter döktü. Sınav dün saat 12.00'de sona erdi. Sınavın bitişiyle birlikte sonuçlar hakkında fikir edinmek isteyen öğrenciler soru ve cevaplara odaklandı. Aradan bir gün geçerken soru ve cevaplar hala yayımlandı. Peki soru ve cevaplar ne zaman yayımlanır?

İOKBS SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYIMLANIR?

İOKBS soru ve cevapları hakkında Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geçilen bir duyuru yok. 2018 yılında 3 Haziran'da gerçekeleşn sınavın soru ve cevapları 6 Haziran günü erişime açılmıştı. Bu yıl yapılan sınavın soru ve cevaplarının da 5 Haziran günü yayımlanması bekleniyor.

İOKBS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İOKB sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın daha önce yayınladığı e-Kılavuz'da belirtilmişti. Sonuçlar 22 Temmuz 2019'da MEB'in resmi sitesinde ilan edilecek. Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp onayladıktan sonra mühürleyerek öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecek.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Soylu’dan HDP’li Buldan’ın paylaşımına Dağ 2’den alıntıyla gönderme