İOKBS sonuçları açıklandı mı? Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

İOKBS sonuçları açıklandı mı? Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın sonuçları açıklanmış değil. Bu nedenle on binlerce öğrenci sık sık MEB'in sitesini ziyaret ederek sonuçların açıklanıp açıklanmadığını kontrol ediyor. İşte tam tarih...

11 Temmuz 2019, Perşembe 14:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2 Haziran'da İOKBS'ye girenler yoğun bir şeklide bu soruya cevap arıyor. Milli Eğitim Bakanlığı takvimde net tarihi açıklamıştı fakat bundan haberdar olmayan öğrenciler sık sık sorgulama yapıyor.

İOKBS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İOKBS sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın daha önce yayınladığı e-Kılavuz'da belirtilmişti. Sonuçlar 22 Temmuz 2019'da MEB'in resmi sitesinde ilan edilecek. Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp onayladıktan sonra mühürleyerek öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecek.

BURSLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bursluluk hakkı, sınavı kazanan öğrenciye ait evrakın e-Burs modülü üzerinden okul müdürlüğünün 30 Eylül 2019 tarihine kadar onaylamasından sonra 01 Ekim 2019 tarihi itibarıyla başlayacaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Silivri'de zincirleme trafik kazası: Çok sayıda yaralı var