iOS 14.4.1 güncellemesi yayınlandı! Peki iOS 14.4.1 ile gelen yenilikler neler?

iOS 14.4.1 güncellemesi yayınlandı! Peki iOS 14.4.1 ile gelen yenilikler neler?

Apple iOS 14.4.1 güncellemesini yayınladı. iOS 14.4.1 özellikleri Apple kullanıcıları tarafından merak konusu oldu. Son güncellemede yeni özellikler bulunmuyor ancak bir dizi güvenlik açığı kapatıldı. Şirket yeni güncellemenin yapılmasını tavsiye etti. İşte detaylar...

10 Mart 2021, Çarşamba 09:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Apple, tüm iPhone, iPad ve Mac kullanıcılarının mümkün olan en kısa süre içinde güncellemeyi indirmeyi önerdiği iOS 14.4.1, watchOS 7.3.2, iPadOS 14.4.1 ve macOS 11.2.3 güncellemelerini yayınladı.

Yeni güncellemelerle cihazlardaki kritik güvenlik açıkları da kapatıldı. Örneğin Safari tarayıcısında yer alan bir hata WebKit'in bozulmasına neden oluyor ve istenmeyen kodların çalışmasını sağlıyordu.

Google ve Microsoft güvenlik araştırmacıları tarafından keşfedilen bu güvenlik açığı, kötü niyetli web sitelerinin telefonunuzda zararlı kodlar çalıştırmasına izin veriyordu.

Apple söz konusu güncellemeleri en kısa sürede yapmanızı ve sisteminizi güvenli hale getirmenizi öneriyor. Uzun zamandır ilk defa tüm işletim sistemlerine aynı anda yazılım güncellemesi yayınlayan Apple, böylece olası bir güvenlik problemini giderdi.

Ancak şimdiye kadar bu açıktan faydalanan kötü niyetli kişilerin olduğu da biliniyor.

iOS 14.4.1 GÜNCELLEMESİ NASIL YÜKLENİR?

Güncelleme telefonunuza ulaştığında gelen bildirime tıklayarak veya Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyerek iOS 14.4.1 güncellemesini yükleyebilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Justin Bieber'ın elektrikli Rolls Royce aracının fiyatı 500 bin dolar