iOS 7.1 hazır; İndirin!

iOS 7.1 hazır; İndirin!

Apple, iOS 7 için yayınlanan ilk büyük güncelleme 7.1'i yayınladı! Yenilikler ve fazlası haberimizde

11 Mart 2014, Salı 00:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Uzunca bir süredir Beta aşamasında bulunan iOS 7.1 güncellemesi, Apple tarafından resmi olarak yayınlandı. Güncelleme iPhone, iPad ve iPod Touch modelleri için pek çok düzeltme ve yenilik içeriyor.

iOS 7.1 ile birlikte, çok konuşulan CarPlay özelliği de hayata geçirilmiş oluyor. CarPlay ile iOS 7 kullanıcıları, cihazlarını uyumlu otomobil modelleriyle birlikte kullanabiliyor. Apple bu özelliği, "Otomobiller için geliştirilmiş özel bir iOS deneyimi" olarak tanımlıyor. Şu an için bu özelliği sunan bir model henüz yollara çıkmış değil ancak 2014 içerisinde CarPlay ile uyumlu Ferrari, Honda, Hyundai, Jaguar, Mercedes ve Volvo modellerinin satışa sunulacağı biliniyor.

7.1 güncellemesi, daha hızlı animasyon ve geçişler, ufak tefek arayüz yenilikleri ve performans geliştirmeleri ile birlikte geliyor. Performans geliştirmelerinin özellikle iPhone 4 kullanıcılarını mutlu edeceği kesin. iOS 7'ye yükseltilen iPhone 4'ler, bugüne dek önemli performans sorunları yaşıyordu. 7.1 ile birlikte, iPhone 4 kullanıcıları daha akıcı bir iOS 7 deneyimine kavuşmuş oluyor.

iPhone 5S kullanıcıları, 7.1 güncellemesi ile birlikte yeni bir HDR moduna sahip oluyorlar. Siri, Face Time ve parmak izi okuma teknolojisi Touch ID'de de önemli iyileştirmeler göze çarpıyor.

iOS 7.1'i dilerseniz cihazınızın Güncelleme menüsünden, dilerseniz de iTunes üzerinden indirip kurabilirsiniz.

Resimlerle: İşte tasarımı baştan aşağı yenilenen iOS 7!

Kaynak: CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER NASA, Mars'ta görüntülenen buzlu kum tepelerinin fotoğraflarını paylaştı