iOS 9 İle Reklamlar Engellenecek!

Android platformunda internet tarayıcı üzerindeki reklamları engelleyebilmek için birçok farklı uygulama bulunuyor.

11 Haziran 2015, Perşembe 23:20
A A
iOS 9 İle Reklamlar Engellenecek!

 

Ancak iOS’da; Safari’de görüntülenen reklamları engellemenin bugüne kadar bir yolu yoktu. iOS 9’un ilk betasının yayınlanmasının ardından reklam engelleme özelliği gün yüzüne çıktı.

 

Reklam engelleme yeteneğine kavuşan Safari’nin ayarlar kısmından içerik engelleyiciler yönetilebiliyor. Apple tarafından onaylanan içerik engelleme yazılımları Ayarlar kısmından görüntüleniyor ve hangi reklamların engelleneceğiyle ilgili ayarlamalar yapılabiliyor.

 

 

İçerik sağlayıcılar ise bu durumdan haliyle memnun değil. Android’de yer alan içerik engelleme sistemiyle başı dertte olan sağlayıcıların Apple’ın içerik engelleyici sistemiyle birlikte zorlu bir döneme girmesi bekleniyor.

 

Ayrıca reklam engelleme sisteminin Google’ın reklam alanındaki faaliyetlerini de zor duruma sokacağı düşünülüyor. Apple’ın içerik engelleme uygulamalarını nasıl kabul edeceği henüz bilinmiyor.

 

Bu uygulamaların tam anlamıyla içerik engelleme görevini yapıp yapmadığını öğrenmek için Apple’ın oldukça titiz bir çalışma yürütmesi gerekiyor. Konuyla ilgili detaylı bilgilerin gelecek haftalarda açığa çıkması bekleniyor.

 

Sony C Tipi USB Bağlantıyı Desteklemiyor!

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.