iOS 9.3 güncellemesi Türkiye'de yayınlandı!

Apple'ın mobil işletim sistemi iOS için iOS 9

22 Mart 2016, Salı 01:33
A A
iOS 9.3 güncellemesi Türkiye'de yayınlandı!

iOS 9.3 güncellemesiyle gelen özellikler

iOS 9.3 güncellemesi, iOS 9 destekleyen tüm cihazlara geldi. Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme kısmından güncellemeleri denetleyebilir ve iOS 9.3 güncellemesini denetleyebilirsiniz.

312 MB boyutundaki güncellemeyi indirdikten sonra cihazınıza yüklemek için en az %50 oranında şarjınız olması gerektiğini veya cihazınızın güç kaynağına takılı olması gerektiğini hatırlatalım. Güncellemeyle birlikte yeni özellikler geliyor.

iOS 9.3 güncellemesiyle birlikte gelen en önemli yenilik Night Shift adı verilen bir özellik. Night Shift isimli özellik, cihazınızın konum bilgisinden yola çıkarak, bulunduğunuz bölgedeki aydınlık-karanlık seviyesine göre ekranın renk sıcaklığıyla oynuyor. Eğer hava karanlıksa daha sıcak tonlara geçiş yapılıyor böylece göz yorgunluğu önleniyor.

Bir diğer önemli yenilik ise Notlar uygulamasında. Bu güncellemeyle birlikte Notlar uygulamasına girişte artık Touch ID kullanılacak. Yani istemediğiniz kişiler artık notlarınızı göremeyecek. Kişisel güvenlik adına bu önemli bir iyileştirme.

Ülkemizde kullanılamayan Haberler (News) isimli uygulamada ise artık takip edilen kaynaklara göre daha spesifik haberler karşınıza çıkacak. Birden fazla Apple Watch akıllı saat eşleştirmesi, CarPlay ve Apple Music entegrasyonu, yeni sağlık uygulaması ve sadece iPad’ler için yeni “School” servisi de diğer yenilikler arasında.

 

ios-9-3-guncellemesi

 

iPhone SE Türkiye fiyatı belli oldu!

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Canlı bombayı nasıl tanırsınız?