iOS'un büyük kaybı!

Apple, iOS işletim sistemi konusunda, belki de sahip olduğu en önemli ismi kaybetti!

05 Kasım 2013, Salı 00:02
A A
iOS'un büyük kaybı!

Apple'ın iOS bölümünün önemli ismi, yardımcı başkan Henri Lamiraux, 23 yıldır devam eden Apple kariyerine son verdi. Öncelikle Facebook ve Linkedin hesaplarında iş durumunu "emekli"ye çeviren Lamiraux, daha sonra 9to5Mac aracılığı ile ilk olarak 1990'da katıldığı firmadan ayrıldığını doğruladı.

İki haftadır Apple'dan ayrı olduğunu söyleyen Lamiraux, "bir süre önce" iOS 7'nin son büyük projesi olacağına karar vermiş olduğunu da açıklamasına dahil etmeyi unutmadı. Lamiraux, 2005 yılından beri, resmi olarak iOS üzerinde çalışıyordu ve söylenene göre, yazılım ile beraber yayımlanan uygulamaların gelişiminden sorumluydu.

9to5Mac'in haberine göre Lamiraux, işletim sistemi üzerindeki özellik uygulamalarının başında olmanın yanında, bug çözümleri ve bunların kullanıcılara dağıtımını yönetiyordu. Ayrıca, işletim sistemi içerisindeki, uygulamaların geliştirilebilmesini ve özelliklerin var olmasını sağlayan, uygulama iskeletlerini de idare etmekteydi.

Şu anda cevabı merak edilen en önemli soru ise, Lamiraux'un yerini kimin alacağı...

Resimlerle: İşte tasarımı baştan aşağı yenilenen iOS 7!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.