iPhone sahipleri dikkat

iPhone sahipleri dikkat

Apple'ın ürettiği iPhone, iPad ve iPod Touch'larda iki kritik güvenlik açığı olduğu açıklandı

05 Ağustos 2010, Perşembe 09:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Almanya'da hükümete bağlı resmi bir kuruluş olan Alman Federal Enformasyon Güvenliği Ajansı, Apple tarafından üretilen iPhone, iPad ve iPod Touch’larda güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

TELEFON BİLE DİNLENEBİLİR

Ajansa göre, bu cihazların kullandığı iOs işletim sisteminde bulunan en az iki güvenliği açığı, tehlikeli bir internet sitesine girildiğinde ya da PDF dosyası açıldığında potansiyel hacker’ların da cihaza girmesine neden olabiliyor. Ajans, “Bu güvenliği açığını kullanan hacker’lar, cihazlara girerek özel fotoğrafları, bilgilere veya email’leri ele geçirebilir. Hatta bu açık kullanılarak telefon görüşmeleri bile dinlenebilir” dedi.

'PDF DOSYASI AÇMAYIN' UYARISI

Almanya’daki Apple şirketi sözcüsü Georg Albrecht de bu rapordan haberleri olduğunu ve gereken incelemenin yapılacağını söyledi.

Ajans, raporunda “Henüz bu açık kullanılarak yapılan bir hacker saldırısı gözlemlenmedi. Ancak bu açığın korsanlar tarafından kullanılması an meselesi olabilir” denildi. Ajans, bu cihazları kullananlara PDF dosyası açmamaları ve güvenmedikleri internet sitelerine girmemeleri uyarısı yaptı.

(HaberTürk)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Angelina Jolie sonunda sattı: Churchill tablosuna rekor fiyat