iPhone sahiplerine Apple'dan çok önemli açıklama

iPhone sahiplerine Apple'dan çok önemli açıklama

Apple, büyük endişelere neden olan Wikileaks belgeleri ile ortaya çıkan iOS açıkları hakkında, beklenen açıklamasını yaptı!

10 Mart 2017, Cuma 13:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
WikiLeaks'in Salı günü yayınladığı CIA belgeleri, ABD'nin istihbarat teşkilatının cihazları hack'leyip, verilere erişebilme potansiyelini ortaya çıkarmıştı. Sızan verilerde CIA'in Apple'ın mobil işletim sistemi iOS'ta hack'leyebileceği 14 açıkla ilgili referanslar yer alıyordu. Şimdi ise Apple, kullanıcılarının içini rahatlatmak üzere bir açıklama yaptı.

Apple, yaptığı açıklamada CIA dosyalarında bahsedilen açıklardan "çoğunun" zaten kapatıldığını söyledi. Bu açıklamadan bazı açıkların henüz kapatılmadığı sonucu çıkıyor ancak Apple, kalan açıkları da incelediğini ve yakında tüm güvenlik sorunlarını onaracağını söylüyor.
 

BU SORUN ANDROİD KULLANICILARINI HALA ETKİLİYORApple'ın açıklamaları, cihazınızı güncel tutmanın önemini de bir kez daha vurgulamış oldu. Android kullanıcılarını hala etkileyen bu sorun, milyonlarca Android'li cihazın yeteri kadar güvenli olmadığı anlamını taşıyor. Android'in son "büyük" sürümü olan 7.x Nougat, tüm Android'li cihazların yalnızca yüzde 2,8'inde kullanılıyor.

WikiLeaks verilerinden önümüzdeki günlerde ve haftalarda yeni çıkarımlar yapılacak gibi görünüyor. Umudumuz, firmaların ortaya çıkan güvenlik açıklarını ciddiye alıp, hızla harekete geçmeleri.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Halkbank'tan kadın girişimcilere 100 bin TL destek