iPhone'lara bugünden itibaren müthiş bir özellik geldi!

Apple bugün sürpriz bir adım attı, yeni iOS güncellemesi telefonlara geldi.

23 Temmuz 2019, Salı 08:58 Son Güncelleme:
A A

iPhone kullanıyorsanız bu sabah yapacağınız ilk iş bu güncellemeyi cihazınıza indirmek olmalı! Bakın yükleyince ne olacak?

iOS 12.4 ile birlikte artık kablosuz ağ üzerinden eski bir iPhone’dan yeni bir iPhone’a doğrudan veri aktarmak mümkün hale geldi. Artık iCloud'a veya iTunes'a ihtiyacınız yok!

Yapmanız gereken tek şey iki cihazı aynı WiFi üzerinde buluşturmak ve dosyalarınızın hızlıca eski modelden yenisine geçtiğini izlemek.

Güncelleme bazı güvenlik açıklarını kapattığı gibi Apple Watch'larda bir süreliğine kapatılan Walkie Talkie özelliğini de tekrar aktif hale getiriyor. Walkie Talkie sayesinde Apple Watch kullanıcıları tıpkı bir telsiz gibi birbirleri arasında sesli iletişim kurabiliyorlar. Bunun için birbiri ile konuşmak isteyen iki kullanıcının davet göndermesi yeterli, sonrasında tek tuş ile karşı tarafa ses gönderilebiliyor.

Eski iPhone modelleri için güncelleme müjdesi: 


iOS 9.3.6 güncellemesi iPad 2, iPad mini, iPad 3 ve iPhone 4s için, iOS 10.3.4 ise iPad 4 ve iPhone 5 için tüm cihazlara yayınlandı. Güncellemeler için sürüm notlarına göre güvenlik güncelleştirmelerinin yanı sıra, bir GPS hatası için düzeltme içeriyor.

Peki bu güncellemeyi hangi iPhone modellerine kurabileceksiniz? 


iPhone XS Max

iPhone XS


iPhone XR


iPhone X


iPhone 8 Plus


iPhone 8


iPhone 7 Plus


iPhone 7


iPhone 6S & iPhone 6S Plus


iPhone SE


iPhone 6 & iPhone 6 Plus


iPhone 5S


(hürriyet.com.tr)

Sıradaki haber yükleniyor...