İptal Edilmeleri Hayal Kırıklığı Yaratan Oyunlar!

Bazı oyunların piyasaya sürülmesini iple çektik ve günbegün onlar hakkındaki dedikoduları takip ettik.

18 Nisan 2016, Pazartesi 08:36
A A
İptal Edilmeleri Hayal Kırıklığı Yaratan Oyunlar!

 

Satış potansiyeli gerçekten çok yüksek olan bazı yapımlar, kamuoyu ile paylaşılmayan nedenlerle iptal edildiler. Bu oyunlardan bazılarını sizler için kaleme aldık.

 

Chrone Break

 

Efsanevi TPG ve strateji oyunları üreten Square Enix’in, sıra tabanlı strateji oyunu, 2000’li yılların başında satışa sunulacak ve  Chrono Trigger ve Chrono Cross’un devamı olacaktı. Satışa sunulmasına birkaç ay kala proje iptal edildi. İptal kararında, dünyanın en büyük oyun pazarlarından Amerika Birleşik Devletleri’nin sıra temelli strateji oyunlarını çok sevmemesi dile getirildi. Lakin Square Enix, daha başta nasıl bir yapımı, hangi pazarlarda sunacağını biliyordu. Yani ortada bir gizem var.

 

Prey 2

 

Aksiyon türündeki, Prey’in büyük ticari başarısı, Prey 2’nin resmen açıklanmasına vesile oldu. Lakin, Prey 2, son derece safça nedenlerle kim vurduya gitti. Zira proje, Bethesda Softworks tarafından Human Head Studios’tan alınıp, Arkane Studios’a aktarıldı. Arkane Studios, hali hazırda pek çok projesi olduğunu ifade ederek, yapıma gereğinden az zaman ayırdı. Sonuç yine belirsiz bir iptal kararı oldu.

 

Silent Hills

 

silent hills junji ito collaboration

 

Açıkça konuşmak için naçizane izninizi rica ediyoruz. Görüp, duyduğumuz en aptalca iptal kararı. Yapımcılık-yönetmenlik koltuğunda Pacific Rim, Pan’ın Labirenti Guillermo Del Toro’nun ve Walking Dead’in yapımcılarından ve en önemli oyuncularından Norman Reedus’un bulunduğu Silent Hills, Konami’nin efsanevi yöneticisi ve kurucusu Hideo Kojima tarafından da desteklenmişti. Fragmanı bile yayınlanan oyun, iptal edildi. İptal kararının ardında ise Konami’nin üst düzey yönetimindeki garip çekişmeler ve Hideo Kojima’nın dışlanması başı çekiyordu.

 

Star Wars 1313

 

Uncharted’ten Nathan Drake’i alın ve Boba Fett karakteri ile birleştirip, harikulade bir ödül avcısı senaryosu tertipleyin. İşte böyle bir oyun, stüdyolar arasındaki çekişmeler nedeniyle, oyun müdavimleriyle buluşamadı.

 

Titan

 

Blizzard yaklaşık 10 yıldır MMORPG türünün mutlak efendisi ve son beş yıldır Titan projesi üstünde çalışıyor. Karşılarında en ufak bir engel dahi yoktu. World of Warcraft nasıl fantastik evreni ele geçirdiyse, Titan da bunu bilim-kurgu için yapacaktı. Ne var ki olan oldu ve Titan’ın akıbeti sislere kavuştu.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...