Irak'ta kaçırılan Türk işçilerden ilk görüntüler

Irak'ın başkenti Bağdat'ta Sadr bölgesinde bir stadyum inşaatında çalışan 18 Türk işçiyi kaçıran Şii grup, işçilerin isimlerini ve grubun taleplerini okudukları bir video yayınladı. Videoda, işçilerin arkasında ellerinde otomatik silahla Şii milisler görülüyor

11 Eylül 2015, Cuma 16:15
A A
Irak'ta kaçırılan Türk işçilerden ilk görüntüler

Bundan tam 9 gün önce Irak'ın başkenti Bağdat'ın Sadr Şehri semtinde 18 Türk işçi, askeri üniforma giyen maskeli kişilerce kaçırılmıştı.

 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer35427","35427","201509","35427-360484.jpg","1", "0","Kaçırılan Türk işçilerin ilk görüntüsü...");

 

Türk işçilerin Şii milisler tarafından alıkonulduğuna dair bir video yayınlandı. İşçilerin isimlerini ve taleplerini okuyan Şii milislerin , işçilerin arkasında ellerinde otomatik silahlarla bekledikleri görülüyor.

KAÇIRANLARIN 3 İSTEĞİ VAR

Irak’ın başkenti Bağdat’ta stadyum inşaatında çalışan 18 Türk vatandaşını kaçıran örgüt, işçilerin görüntülerini yayınladı ve taleplerini açıkladı. Irak’ın başkenti Bağdat’ın Sadr bölgesinde bir stadyum inşaatında çalışan 18 Türk vatandaşı 2 Eylül’de kaçırılmıştı. Türk vatandaşlarını kaçıran kendine “Ölüm Mangası” ismini veren örgüt, internet üzerinden işçilerin isimlerini söylediği ve grubun talebini açıkladığı ilk görüntüleri yayınladı. Türk vatandaşlarının arkasında ellerinde silahlı 5 militanın er aldığı görüntülerde, taleplerin yerine getirilmesi istendi. Grup; Kürt petrolünün Türkiye’den ihracatının durdurulmasını, Suriye’de Ceyş-ül Feth’in Fua’a ve Kafrayya’daki kuşatmaların kaldırılmasının sağlanması ve Türk askerlerinin Irak’tan çekilmesini talep etti.

Sıradaki haber yükleniyor...