İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani: Silahlarımız size karşı değil

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "İşgalci güçler tarafından kuşatılmış bir bölgede kendimizi korumak için ihtiyaç duyduğumuz herhangi bir silahı yapacak veya satın alacağız. Komşularımıza diyoruz ki bizim silahlarımız size karşı değil, caydırma içindir" dedi.

18 Nisan 2018, Çarşamba 12:05
A A
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani: Silahlarımız size karşı değil
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran Milli Günü’nde füzelerle yapılan askeri yürüyüş sırasında yaptığı konuşmada İran güçlerinin komşuları için bir tehdit oluşturmadığını söyledi. Konuşması TV’de canlı yayınlanan Ruhani, "Biz dünyaya diyoruz ki, biz ihtiyaç duyduğumuz herhangi bir silahı üreteceğiz veya satın alacağız. Onların onayını beklemeyeceğiz. Komşularımıza diyoruz ki bizim silahlarımız size karşı değil, caydırma içindir" dedi.
  
Ruhani, sözlerini şöyle sürdürdü:
  
"Biz normal bir bölgede yaşamıyoruz. İşgalci güçlerin etrafımızda üsler inşa ettiğini görüyoruz. Onlar uluslararası hukuk prensiplerini görmezlikten gelerek bölgesel meselelere müdahale ediyor ve Birleşmiş Milletlerin izni olmadan ülkelerimizi işgal ediyorlar."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.