İran ile Türkiye arasında dijital işbirliği

İran ile Türkiye arasında dijital işbirliği

Merkezinde Türkiye'nin bulunduğu sıcak bölgede savaş çanları çalarken, İran ve Türkiye arasında bilgi ve iletişim teknolojileri konusunda önemli bir görüş alışverişi gerçekleşti

11 Ocak 2012, Çarşamba 16:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İran'ın bilgi teknolojileri ve haberleşme alanında faaliyet gösteren kurumlarının yetkililerinden oluşan bir heyet 26-28 Aralık 2011 tarihleri arasında, ülkemizde aynı görevi üstlenen Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nu ziyaret ettiği ortaya çıktı.

İranlı heyetin, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Başkanı Dr. Tayfun Acarer ve ekibiyle yaptığı görüşmede, iki ülkenin bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki çalışmalarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Ziyaret heyetinde, İran Haberleşme Düzenleyici Kurumu Haberleşme Hizmetleri İzleme Bürosu Genel Müdürü Dr. Gholamreza Dadash zadeh Sangari, Haberleşme ve BT Genel Müdürü Dr. Hossein Samimi, Standartizasyon ve Tip Onaylama Dairesi Direktörü Dr. Gholamreza Khaksar, Teknik ve Ekonomik Planlama Bürosu Genel Müdürü Hossein Fallah Joshaghani ve BT Hizmetleri İzleme Bürosu Genel Müdürü Alireza Asgharian yer aldı.

İran, kendi ülkesinde internet kullanıcılarına uyguladığı sansür ve sosyal paylaşım sitelerine getirdiği yasaklarla son zamanlarda gündeme gelmişti. Heyete, yetkilendirme, erişim ve tarifeler, bilgi teknolojileri, spektrum yönetimi ile spektrum izleme daireleri tarafından çeşitli konularda sunumlar yapıldı ve sunum konularına ilişkin müzakereler gerçekleştirildi. Mobil cihaz kayıt sistemi, piyasa gözetimi laboratuvarı, milli monitör sistemini inceleyen heyet, Türk Telekom ve b tesislerini de ziyaret etti.

Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2021'in en önemli gökyüzü olayı için geri sayım başladı! Etkisi ne kadar sürecek?