İran müzik platformundan kadın şarkıcılara sansür

Sanatçıların albüm kapaklarında her zaman olmasa da kendi fotoğrafları yer alıyor. Albümün konseptine göre hazırlanan bu albüm kapaklarındaki fotoğraflar sanatçılar için oldukça önemli ve çekimleri için bir hayli zaman harcanıyor. İran merkezli müzik platformu "Melovaz" ise, kadın müzisyenleri kendi albüm kapaklarından kaldırdı...

15 Ekim 2019, Salı 15:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Sosyal medyada bugünlerde kullanıcıların sürekli paylaşım yaparak protesto ettikleri bir şey var. İran merkezli bir müzik platformu olan 'Melovaz' dünyaca ünlü kadın şarkıcıların albüm kapaklarındaki fotoğrafları sansürlüyor. Sanatçıların albümlerine ya da teklilerine hazırlanan kapaklardaki fotoğrafları adeta ortadan yok oluyor.


Sosyal medya kullanıcıları ve bu şarkıcıların hayranları durumu sosyal medya platformlarından hem dünyaya duyurup hem de protesto ediyorlar. Kadınların özgürlüğü için birçok adım atılan ve son olarak kadınların ilk defa stadyumda maç seyredebilmesiyle gündeme gelen İran'da böyle bir uygulamanın neden yapıldığı bir soru işareti.

Çoğu erotik olmayan ve çıplaklık bile içermeyen bu albüm kapakları ve üzerindeki sanatçıların neden sansürlendiğini anlayamayan müzikseverler bu sansürlü albüm kapaklarını paylaşıp seslerini duyurmaya çalışıyorlar.


İşte bu sansürlü albüm kapaklarından birkaç örnek...


Nicki Minaj — Queen

Miley Cyrus — She Is Coming

Mariah Carey — A No No

Lady Gaga - Joanne

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Londra’da kış Işıkları Festivali