İran'dan müdahale uyarısı

Ülkesine yönelik tehditlere karşı Pakistan'ı önlem almaya çağıran İran, "Pakistan sınır güvenliğini sağlamazsa, o topraklara müdahale edeceğiz" açıklaması yaptı

17 Ekim 2014, Cuma 12:52
A A
İran'dan müdahale uyarısı

Fars Haber Ajansına göre, düzenlediği basın toplantısında ülkesine yönelik tehditlere karşı önlem alması için Pakistan’a çağrıda bulunan İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı General Hüseyin  Selami,
 "Pakistan, sınır güvenliğini sağlamaz ise ülkemize yönelik tehditleri bertaraf etmek için müdahale ederiz" ifadelerini kullandı.

Bu bölgeyle ilgili güçlü istihbarat bilgileri bulunduğunu anlatan Selami, "Muhalif güçler nerede olursa olsun, hatta komşu ülkelerin topraklarında bile olsalar, onları bulur ve gereğini yaparız" diye konuştu.

Geçen hafta Sistan ve Belucistan eyaletinin Seravan bölgesinde kimliği belirsiz kişiler tarafından İran güvenlik güçlerine düzenlenen saldırıda 4 kişi ölmüştü. Konuyla ilgili incelemelerde bulunmak üzere bölgeye hareket eden emniyet  görevlilerini taşıyan yolcu uçağı da düşmüş, 7 kişi hayatını kaybetmişti.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...