Irkçı nefrete en güzel cevap! 'İnsanlık' kazanacak...

Yeni Zelanda Christchurch’te ırkçı teröristin iki camiyi basarak katlettiği 51 kişi için dün Ulusal anma Töreni düzenlendi. 25 bin kişinin katıldığı törende, Müslüman olduktan sonra Yusuf İslam adını alan Cat Stevens hayatını kaybedenler için şarkı söyledi. Yeni Zelandalılar törende birbirine sarılıp gözyaşı döktü.

30 Mart 2019, Cumartesi 08:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Yeni Zelanda’da, ırkçı terörist Brenton Tarrant’ın 15 Mart’ta Christchurch’teki El Nur ve Linwood camilerinde katlettiği 51 kişi için dün Ulusal Anma Töreni düzenlendi.

25 BİN KİŞİ KATILDI

25 BİN KİŞİ KATILDI

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Avustralya başbakanı Scott Morrison, sanatçılar Yusuf İslam, Marlon Williams, Holly Smith ve Teeks’in yanı sıra 59 ülkeden temsilcinin katıldığı tören için Hagley Park’ta 25 bin kişi toplandı.

"ÇÖZÜM İNSANLIKTA"

"ÇÖZÜM İNSANLIKTA"

Cami saldırılarında ölen 51 kişiyi anma töreninde konuşan Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, aşırılıkların beslediği nefret virüsüne karşı çözümün insanlıkta yattığını söyledi.

Konuşmasına Yeni Zelanda’nın yerli halkı Maori dilinde başlayan ve konuşması ayakta alkışlanan Başbakan Ardern, “Dünya, aşırılıkların aşırılık getirdiği kısırdöngü içinde sıkıştı, bu artık bitmeli” dedi. ülke tarihinin en karanlık gününden 14 gün sonra bir araya geldiklerini ifade eden Ardern; nefret virüsüne karşı çözümün etnik köken veya hükümet biçimlerinde değil içimizdeki insanlıkta olduğunu’ söyledi.

Jacinda Ardern, Maori yerlilerinin pelerinini giyerek törene katıldı.

YUSUF İSLAM SAHNE ALDI

YUSUF İSLAM SAHNE ALDI

Müslüman olduktan sonra Yusuf İslam adını alan Cat Stevens hayatını kaybedenler için şarkı söyledi.

El Nur ve Linwood camilerinde hayatlarını kaybedenlerin isimlerinin tek tek okunması sırasında duygusal anlar yaşandı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İşte Türkiyenin konuştuğu filozof Atakan... Günde 250 sayfa okuyor