Irma kasırgasının ardından öncesi ve sonrası fotoğrafları

ABD tarihinin en büyük tahliyelerinden birine neden olan Irma Kasırgası, Florida eyaletini vurdu. İşte  Irma’dan öncesi  ve sonrasını en iyi anlatan fotoğraflar…  

11 Eylül 2017, Pazartesi 09:20
A A

Onlarca kişinin ölümüne yol açan ve şiddetlenerek yoluna devam eden Irma Kasırgası Karayipler, Dominik Cumhuriyeti, Kosta Rika ve Küba'dan sonra ABD'nin Florida Eyaleti'ni de vurdu.

Karada bir süre ilerleyen kasırga daha sonra 193 kilometre hıza inerek 3. kategoriye düştü. Hardee County bölgesinde iki kişi öldü. Eyalette 1.7 milyon kişi elektriksiz kaldı.

Nüfusunun yaklaşık üçte biri (6,5 milyon kişi) için zorunlu tahliye kararının alındığı Florida eyaletinde Irma kasırgasının ilerleyen saatlerde 3 milyon nüfuslu Tampa ve Fort Myers şehirlerini etkisi altına alması bekleniyor.

Tarihin en büyük kasırgası

Tarihin en büyük kasırgası

Irma Kasırgası'nın tarihin en güçlü 7. kasırgası olduğu belirtildi.

Irma Kasırgası, Karayipler'deki Turks ve Caicos adalarında başlayarak, Küba'ya doğru ilerlemişti. Yetkililer kasırga sonucu hayatını kaybedenlerin sayısını 26 olarak açıklamıştı.

Tahliye öncesi birçok vatandaş hem kendi canlarını hem de hayvanlarınınkini koruma adına birçok yola başvurdu. Onlardan biri de bu görüntüydü. Bir vatandaş, telaş anında horozların canını kurtarma ve birbirlerine zarar vermeme adına gazete kağıdına sardı. 

Bir diğer görüntü ise kasırgasıdan kaçan papağanlar oldu. Irma Kasırgası'ndan kaçan papağanlar Miami'de bir otelin 22. katının penceresine sığındı.

İşte Irma kasırgasının etkilerini en iyi şekilde gözler önüne seren öncesi ve sonrası fotoğrafları

Sıradaki haber yükleniyor...