İş stresi aşkın önüne geçemiyor!

İş stresi aşkın önüne geçemiyor!

Siberalem.com internette düzenlediği ankette, üyelerine ve takipçilerine iş hayatı ve aşk arasında nasıl bir denge kurduklarını sordu. Sonuçlar, tüm engellere rağmen birçok kişinin hayatındaki en önemli şeyin aşk olduğunu gösteriyor

19 Ocak 2015, Pazartesi 12:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yoğun ve stresli iş hayatı, kimi zaman özel hayatımızı da ele geçiriyor. Özellikle büyük şehirlerde milyonlarca kişi, uzayan mesai saatlerinden, trafikten ve stresten dolayı sevdikleri kişilere yeterince vakit ayıramamaktan şikayetçi.

Siberalem.com verilerine göre; tüm engellere rağmen birçok kişinin hayatındaki en önemli şey aşk.

ÇOĞUNLUK İŞ YERİNDE SEVGİLİSİNİ ARIYOR

Siberalem.com internette düzenlediği ankette, üyelerine ve takipçilerine iş hayatı ve aşk arasında nasıl bir denge kurduklarını sordu. Sonuçlar, iş ve şehir hayatının zorluklarına ve kariyer endişesine rağmen birçok kişinin sevgilisiyle zaman geçirmek için her anı değerlendirdiğini ortaya koydu.

Siberalem’in “İş hayatınızın sevgilinizle/eşinizle ilişkinizin önüne geçmemesi için onu mesai süresi içinde ne sıklıkta ararsınız?” sorusuna yanıt verenlerin yüzde 45’i, “Her saat başı ararım, o benim için her şeyden önemli” dedi.

İŞ, AŞKI SOLLADI

Ankete katılanların yüzde 29’u, iş yerinde ne kadar yoğun olursa olsun sevgililerini günde en az bir defa aradıklarını ve onun sesini mutlaka duymak istediklerini söylerken, yüzde 16’sı ise mesai saatleri içinde haftada birkaç defa sevgililerini aradıklarını ve çalışma temposunun ancak buna izin verdiğini belirtti. İş yerinde sevgililerini hiç aramayan ve “İş her şeyden önemli” diyenlerin oranı ise yüzde 10’da kaldı.

Siberalem üyelerinin büyük bölümü, tatilleri ve özel günleri mutlaka sevdikleri kişiyle geçirmeyi tercih ederken kadınların yüzde 78’i erkeklerin de yüzde 67’si aşkın hayatlarındaki en önemli şey olduğunu söylüyor.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünyanın en güzel 10 tren istasyonu