İş yerindeki tepki çeken görüntülere hapis cezası istendi

İş yerindeki tepki çeken görüntülere hapis cezası istendi

Kağıthane'de bir fabrikada, önceki gün beyin ameliyatı olan 15 yaşındaki çocuğa iş yerinde dayak atan iki şüpheli hakkında soruşturma tamamlandı. İki şüphelinin 4 yıldan 6'şar aya kadar hapisleri talep edildi.

17 Kasım 2020, Salı 13:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kağıthane'de fabrikada çalışan 15 yaşındaki çocuğa işyerinde dayak atılması ve bu anların kameraya kaydedilmesine ilişkin gözaltına alınan ve adli kontrolle serbest bırakılan iki şüpheli hakkında savcılık, soruşturmasını tamamladı. Hazırlanan jet iddianamede, iki şüphelinin 4 yıldan 6'şar aya kadar hapisleri talep edildi. Savcılık iddianamenin mahkemece kabul edilmesi halinde tutuklanmalarını da talep etti.

Olay, geçtiğimiz günlerde Talatpaşa'da bir iş yerinde yaşanmıştı. 7 yıl önce 8 yaşındayken 2'nci kattan düşerek ağır yaralanan Enes Y. beyin ameliyatı geçirerek hayata döndü. 1 buçuk yıl önce çırak olarak işe başlayan Enes Y. (15) aynı iş yerinde çalışan Yücel B. (30) tarafından iddiaya göre şakayla karışık şiddete maruz kalıyordu.

Beyin ameliyatı olan çocuğa dayak ve işkence

Zamanla işkenceye dönen olayda Yücel B.'nin dövdüğü Enes Y.'nin elinde ve kollarında kesik ve yanık izleri oluştu. Çocuk şakayla karışık yapılan bu işkenceyi ailesine söyleyemedi. Son olarak önceki gün, beyin ameliyatı olan Enes Y.'nin başına tokat atan ve tekmeleyen Yücel B. attığı dayağı iş yerindeki başka bir çocuğa cep telefonu ile kaydettirdi. Çeken çocuk görüntüyü bir arkadaşına gönderdi. Görüntü daha sonra darp edilen Enes Y.'nin amcasına ulaştı. Çocuğun ailesi ve amcası iş yerine gelerek çocuğu oradan aldı.

Daha önce yaptığı işkencenin yaralarını cep telefonu ile çekti 

Yücel B.'nin cep telefonundan daha önce işkence yaptığı, elindeki ve kolundaki yaraları çekerek "Buralara ne oldu" demesi, Enes Y.'nin de "Sen yaktın ya Yücel abi, burayı da sen kestin" demesi üzerine Yücel B.'nin "Az yapmışım" dediği video çıktı. Ailenin bu kişi hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Önceki gün adli kontrolle serbest bırakılan iki şüpheli hakkında savcılık, tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması talebinde bulunmuştu.

5 yıla kadar hapis istemi

15 yaşındaki genci döven iki şüphelinin 4 yıldan 6'şar aya kadar hapisleri talep edildi. Savcılık iddianamenin mahkemece kabul edilmesi halinde tutuklanmalarını da talep etti.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 5 ilimiz için bugün corona virüs kısıtlama kararları alınması bekleniyor