İşçi bulamayınca isyan etti: Nerede bu işsizler

Denizli'de, mermer sektöründe kullanılan çeşitli makineler üreten şirketin sahibi işadamı 42 yaşındaki Mehmet Sarı, bir yıldır işyerinde çalışacak işçileri bulamayınca, çareyi gazeteye ilan vermekte buldu

20 Kasım 2013, Çarşamba 12:15
A A

Honaz İlçesi’nin Kocabaş Beldesi’nde Zimek Makine Mermer Sanayi Şirketi’nin sahibi işadamı Mehmet Sarı, tam bir yıldır işyerinde çalıştırmak üzere kaynakçı, tornacı ve firezeci aramasına karşın bulamadı.

Şirket araçlarının işçi aradıklarını anlatan yazılar astıklarını, ilçenin çeşitli yerlerine ilanlar yapıştırdıklarını, pankartlar yerleştirdiklerini anlatan Sarı, yine de başarılı olamadıklarını söyledi.

Yetiştirmek için vasıfsız işçiye bile razı olduklarını belirten Sarı, "Bir de Türkiye’de işsizlik olduğu söyleniyor. Tam bir yıl başvurmadığım yol kalmadı ama ne vasıflı ne de vasıfsız işçi bulabildim. Sonunda Denizli’deki yerel bir gazeteye ’Nerede bu işsizlik, Nerede bu iş arayanlar’ başlığıyla tam sayfa ilan verdim. Umarım yararı olur" dedi.

Ramazan ÇETİN/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.