IŞİD bir rehineyi daha infaz etti!

IŞİD bir rehineyi daha infaz etti!

IŞİD, geçen Aralık ayında Suriyeli mültcilere yardım götürürken kaçırılan İngiliz rehine Alan Henning'in infaz görüntülerini yayınladı. Görüntünün sonunda, bir sonraki kurbanın ABD'li rehine Peter Edward Kassig olacağı açıklanıyor

04 Ekim 2014, Cumartesi 12:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

IŞİD terör örgütünün Henning'in infaz görüntüsünü yayınlanmasının ardından İngiltere Başbakanı David Cameron, "ülkesinin bu katilleri yakalayarak, adalet önüne çıkarmak için elinden geleni yapacağını" söyledi.

Cameron ayrıca, "Alan Henning'in zalimce öldürülmesi, bu teröristlerin ne kadar barbar olduğunu gösteriyor" diyerek, Henning'in ailesine başsağlığı diledi.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, IŞİD'in Henning'in infazına ilişkin görüntüsünün doğruluğunu kanıtlanmaya çalışırken, IŞİD'in yayınladığı "Amerika ve müttefiklerine yeni bir mesaj" başlıklı video 1 dakika 11 saniye sürüyor.

 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer21881","21881","201410","21881-192856.jpg","1", "0","IŞİD bir İngiliz rehineyi daha infaz etti!");

 

SIRADAKİ REHİNENİN ADINI VERDİLER

IŞİD militanı videonun sonunda, Obama’nın IŞİD’e karşı hava saldırılarını sonlandırmaması durumunda, ABD'li rehine Peter Edward'ı öldürecekleri tehdidinde bulunuyor. İngiltere'nin kuzeyinde bulunan Salford kentinden yaşayan ve taksi şoförlüğü yapan 47 yaşındaki Henning, geçen yıl aralık ayında Suriye'de kaçırılmıştı.

IŞİD daha önce Amerikalı gazeteciler James Foley ve Steven Sotloff ile İskoç yardım kuruluşu çalışanı David Haines'i de benzer şekilde, başlarını keserek öldürmüştü. İngiltere, geçen haftadan bu yana Irak'ta IŞİD'e yönelik yürütülen hava operasyonuna destek veriyor. İngiltere Başbakanı Cameron, dün operasyonun yürütüldüğü Güney Kıbrıs'taki askeri üssü ziyaret etmiş ve operasyonda kullanılan tornado jetlerinin sayısının artırılacağını açıklamıştı.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Rusya, 4'üncü koronavirüs aşısını piyasaya sürüyor