IŞİD'den kaçarken fırtınaya yakalandılar!

Suriye'deki IŞİD dehşetinden kaçarak Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine sığınmaya çalışanların sınırdaki geçişleri sürerken bölgede sık sık meydana gelen kum fırtınaları hayatı olumsuz etkiliyor

24 Eylül 2014, Çarşamba 19:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

IŞİD saldırıları nedeniyle Suriye'nin Rojava bölgesinde yer alan ve Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nin karşısındaki Kobani kentinden Türkiye'ye kaçış sürerken, Mürşitpınar Sınır Kapısı yakınlarındaki hakim tepelere uzun menzilli obüsler yerleştirildi.

Suriye'den Türkiye'ye geçişlerin yapıldığı tek nokta olan Yumurtalık bölgesinde sürekli çıkan toz fırtınası Suriye'den gelen sığınmacıları hem de sınır hattında çalışanları olumsuz etkiliyor. Bugün öğle saatlerinde çıkan ve yarım saat süren toz fırtınası nedeniyle korunacak yer bulamayan kadın ve çocuklar zor durumda kaldı.

Kadınların kucaklarındaki bebekleri toz fırtınasından korumak için başlarını kapattıkları ve çocukları için kendilerini siper ettikleri görüldü.

Toz fırtınası sınır bölgesinde çalışan güvenlik güçleri, AFAD görevlileri ve basın mensuplarının da çalışma şartlarını zorlaştırdı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hafta sonu pazar günü ve hafta içi sokağa çıkma yasaklarla ilgili flaş karar! Bir ilk olacak, 37 il...