IŞİD'e katılmak isteyenler yakalandı

Genelkurmay Başkanlığı, IŞİD'e katılmak için Türkiye'den Suriye'ye geçmeye çalışan biri Türk vatandaşı 14 kişinin yakalandığını açıkladı

11 Şubat 2015, Çarşamba 13:53
A A
IŞİD'e katılmak isteyenler yakalandı

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, güvenlik güçleri 9 Şubat’ta Gaziantep’in Oğuzeli ilçesi Sazgın Mahallesi’nde, IŞİD'e katılmak maksadıyla, Türkiye’den Suriye’ye geçmeye çalışan bir Türk vatandaşı ile 13 yabancı uyruklu şahsı yakaladı.

Cumhuriyet Savcısının talimatıyla, ifadeleri alınan şüphelilerden, Türk vatandaşı olan serbest bırakıldı, 13 yabancı uyruklu şahıs ise sınır dışı edilmek üzere, Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Öte yandan, İzmir’in batısı Dilek Yarımadası’nda, Yunanistan’a ait bir C-130 uçağı, dün 2 dakika süre ile Türk hava sahasını ihlal etti.

Akdeniz Kalkanı Harekatı’nda görevli TCG Gelibolu, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin, Kıbrıs adası güneyindeki, sözde petrol-doğalgaz arama ruhsat sahalarında sondaj çalışmaları yapan Bahama bayraklı SAIPEM-10000 isimli platform gemisini, beş deniz mili (dokuz kilometre) mesafeden izleme görevi icra etti.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Facebook'taki fuhuş çetesine operasyon