IŞİD'in celladı ve üst düzey yöneticisi Elazığ'da yakalandı

IŞİD'in celladı ve üst düzey yöneticisi Elazığ'da yakalandı

Elazığ'da özel harekat polislerinin desteğiyle terör örgütü IŞİD'e yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda, aralarında Suriye'de örgütün infazlarını gerçekleştirdiği iddia edilen şüphelinin de bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı

16 Mayıs 2016, Pazartesi 10:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Elazığ Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Suriye’den Elazığ’a gelen ve terör örgütü IŞİD ile bağlantılı oldukları düşünülen kişilerle ilgili çalışma yaptı. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 6 adres ve 7 şüpheli tespit edildi. Bu sabah erken saatlerde özel harekat polislerinin de yer aldığı çok sayıda polisle 6 adrese eşzamanlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda 7 şüpheli gözaltına alındı.

Operasyonda gözaltına alınan 7 şüpheli Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilerek, ifadeleri alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.Gözaltına alınan Fehet Ş.’nin Suriye’de örgüt adına infazları gerçekleştirdiği iddia ediliyor. Öte yandan gözaltına alınanlar arasında baba ile oğul olduğu, babanın örgütün üst düzey sorumluları arasında yer aldığı ileri sürüldü.

Operasyon kapsamında 6 adreste yapılan aramada bulunan örgütsel dokümanlara el konuldu.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uçuşlarda seyahat izin belgesi gerekli mi? İGA'dan son dakika seyahat izin belgesi açıklaması