Işık Üniversitesi'nde interaktif rehberlik sempozyumu

Işık Üniversitesi İstanbul’da ortaöğretim kurumlarındaki rehber öğretmenlere yönelik İnteraktif Rehberlik Sempozyumu düzenledi.

17 Nisan 2019, Çarşamba 08:30
A A
Işık Üniversitesi'nde interaktif rehberlik sempozyumu

Işık Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde gerçekleştirilen ve İstanbul’daki çok sayıda okuldan 100’e yakın rehber öğretmenin katıldığı sempozyumda; Prof. Dr. Yankı Yazgan, Prof. Dr. Mansur Beyazyürek ve Dr. Öğr. Üyesi Rukiye Hayran’ın sunumları eşliğinde okul, aile ve öğrenci üçgeninde rehberlik hizmetleri ele alındı. Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Işık Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Solak, 20’nci yüzyılın ortalarından itibaren mesleki yönlendirme üzerine kurularak gittikçe gelişen rehberlik hizmetlerinin günümüzde çok yönlü bir işlev kazandığına dikkat çekti. Prof. Dr. Ercan Solak; öğrencilerin kapasitelerini ve yeteneklerini fark etmelerinde, kendilerini anlamalarında, önlerindeki seçenekleri algılayabilmelerinde ve yaşamlarıyla ilgili doğru tercihlerde bulunmalarında rehber öğretmenlere önemli bir sorumluluk düştüğünü söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.