Işın Karaca’dan ‘14 gün kuralına uymadı' iddialarına yanıt

Işın Karaca’dan ‘14 gün kuralına uymadı' iddialarına yanıt

Şarkıcı Işın Karaca, sevgilisi Can Yapıcıoğlu ile Amsterdam'dan döndü. Ancak çift, koronavirüs için uygulanması gereken 14 günlük karantina kuralına uymadı.

17 Mart 2020, Salı 11:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Işın Karaca ile müzisyen sevgilisi Can Yapıcıoğlu, geçtiğimiz haftalarda Amsterdam'a tatile gitmişti. Tatilinden döndükten sonra 14 günlük karantinada kalma kuralına uymadı.Birkaç gün önce ülkeye dönen ikili, koronavirüs nedeniyle uygulanması gereken 14 günlük karantinada kalma kuralına uymadı.Şarkıcı, İstanbul’a geçip, kızı Mia’yı aldıktan sonra müzisyenin İzmir’deki evine gitti.Çiftin, şehrin sokaklarında dolaştığı iddia edildi.

"Anlayan varsa bana yazsın!"

Karaca, geçtiğimiz hafta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla koronavirüsüne değinmiş ve “Benim anlamadığım bir şey var! Anlayan varsa bana yazsın! Koyduğum tabloyu kardeşim Akın Büyükkaraca’nın sayfasından aldım. Diyor ki bu sene! Bakın bu sene diyorum. Koronavirüsten ölenlerin sayısı 3286, normal gripten ölenlerin sayısı 85644 diğer hastalıkları yazmıyorum bile!

"Yıkayın anam o elleri"

Halk arasında korku yaratmak çok kolay! Milleti ruh hastası ettiler yeminle! Bu kimin oyunu bilmiyorum ve altından ne çıkacak ama iyi şeyler hissetmediğim kesin! Yıkayın anam o elleri, iyi beslenin, uykunuzu alın, bağışıklığınızı güçlü tutacak besinler ve vitaminler tüketin, arada ağız burun tuzlu su yıkamaları yapın… Bir dönem el sıkmayın, öpüşmeyin yabancılarla filan... Daha ne yapabiliriz ki! Zaten böyle yaşamıyor muyuz? Ben mi bir şey kaçırdım?” demişti.

"Biz gittiğimizde hiçbir yer kapalı değildi"

Karaca, Kanal D ekranlarında yayınlanan '2. Sayfa' programında, o iddialara yanıt verdi.Işın Karaca ile müzisyen sevgilisi Can Yapıcıoğlu, geçtiğimiz haftalarda Amsterdam'a tatile gitmişti. Tatilden döndükten sonra 14 günlük karantinada kalma kuralına uymayan çiftin, sokaklarda dolaştığı iddia edildi.Karaca, '2. Sayfa' programına bağlanıp iddialar hakkında şunları söyledi:

"Dünyanın geçtiği bu zor süreçte, bilinçsiz bir insan olmadığımı bunu yazan arkadaşlara iletmek isterim. Biz döndüğümüzde karantina yoktu. Tabii ki kontrolüme gidecektim. Hala süreç devam ediyor. Resmi bir bildirim gelmemişti. Biz gittiğimizde hiçbir yer kapalı değildi. 

"Annemler İngiltere'de mahsur kaldı"

Biz döndükten 5 gün sonra oldu her şey. Buna rağmen biz yurt dışından döndükten sonra kendimizi karantinaya aldık. Çin'de patladığı andan itibaren bütün önlemlerin alınması için en başta koşan insanım ben. Annemler İngiltere'de mahsur kaldı. Oğlum Kıbrıs'ta o da karantinada. Biz buradayız..."


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Chloe Loughnan İtalya'da mahsur kaldı