İskelet Robot, Kamuoyu ile Paylaşıldı!

Araştırmacıların hayal gücü hiçbir sınır tanımıyor.

18 Temmuz 2016, Pazartesi 11:23
A A
İskelet Robot, Kamuoyu ile Paylaşıldı!

Eğer bir teknoloji ürünü, en kötü kabuslarınızı uyandıracak ögelere sahipse, bu haber korkunuzu körükleyebilir.

Tokyo Institute of Technology, insan hareketlerini en üst düzeyde taklit edebilmek amacıyla, üniversitelere bağışlanan kemikleri temel alarak yepyeni bir robot geliştirdi. Aerodinamik yapı, hareket kolaylığı ve teknoloji unsurları bir araya gelince, kas hareketlerimizi son derece uygun bir şekilde taklit edebilen İskelet Robotlar resmen tanıtıldı.

 

Robot

 

Futüristik gariplik, sıkıntısız biçimde el ve bacak hareketleri gerçekletirebilirken; kas hareketlerinin kopyalanmasında da ciddi bir avantaj sağlıyor. Söz konusu yaşayan ölü figür, robotik hareketler teknolojisi sayesinde rafine hale getirilmiş. Kas eylemlerini taklip edebilen ürkütücü robot, basit bir örnek gerekirse; kısa sürede usta bir futbolcu haline gelebiliyor.

 

Tüm bu becerilerine karşın; garip iskeletor; zayıf iskelet yapısı nedeniyle, yürümek için yardıma ihtiyaç duyuyor. Aksi takdirde on milyonlarca dolarlık projenin güme gitmesi mümkün.

 

En Çok Satan Nintendo Oyunları!

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.