İslam karşıtları, Hz. Muhammed karikatürlerini yasakladı!

Almanya'da yeni kurulan İslam karşıtı örgüt PEDİGA'nın uzantısı LEDİGA, kışkırtma aracı olabileceği gerekçesiyle, gösterilerinde Hz. Muhammed karikatürü kullanılmasını yasakladı

12 Ocak 2015, Pazartesi 11:34
A A
İslam karşıtları, Hz. Muhammed karikatürlerini yasakladı!

Almanya 'da son günlerin tartışmalı hareketi PEGİDA'nın Leipzig kentindeki uzantısı olan LEGİDA'nın düzenlediği gösterilerde Hz. Muhammed karikatürlerinin gösterilmesi yasaklandı.

Leipzig kent yönetimi, Paris'teki terör saldırısı sonrası aldığı yasak kararı, bugünden itibaren uygulamaya konulacak.

Frankfurter Allgemeine gazetesinin haberine göre, kent sözcüsü, yasak kararının gösteri ve toplanma yasası maddelerine uygun olarak alındığını açıkladı.

"YASAYA UYGUN OLARAK YAPTIK"

Sözcü, "Paris olayından sonra Muhammed karikatürlerinin bir kışkırtma aracı olacağını düşünüyoruz" dedi. Öte yandan yasağa uyulması konusunda organizatörlerin sorumlu olacağı vurgulandı.

FDP’li Belediye Meclisi Üyesi René Hobusch yasağı eleştirirken, kararı sansür ve özgür ifadenin kısıtlanması olarak nitelendirdi.

Sözcü, "Paris olayından sonra Muhammed karikatürlerinin bir kışkırtma aracı olacağını düşünüyoruz" dedi. Yasağa uyulması konusunda organizatörlerin sorumlu olacağı vurgulandı. (DHA/Ahmet İNCEL)

Sıradaki haber yükleniyor...