'İslamofobi'ye karşı kayıtsız kalınmamalı'

Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vuslat Doğan Sabancı, Doğan Grubu’nun İslamofobi ile mücadele amacıyla ABD başkentinde imza attığı iki tarihi etkinliği bu akşam CNN Türk’e anlattı. Sabancı, DEAŞ terörünün arttığı ve ABD'nin seçim ortamına girdiği bir dönemde İslamofobi tehdidine karşı Doğan Grubu'nun kayıtsız kalmadığını vurguladı

19 Ekim 2016, Çarşamba 22:24 Son Güncelleme:
A A
'İslamofobi'ye karşı kayıtsız kalınmamalı'
Tarafsız Bölge canlı yayınına Washington’dan katılarak Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtlayan Vuslat Doğan Sabancı, Atlantic Council’de yarın yapılacak İslamofobi konulu panel ve Smithsonia Müzesi’nde bu akşam galası düzenlenen “Kur’an-ı Kerim’in Sanatı” sergisi için şunları söyledi:

“Doğan Grubu bu konunun üzerinde son bir yıldır çalışıyor. İslamofobi çok uzun süredir gündemde olan bir mesele, ancak DEAŞ’ın terör saldırılarının artmasıyla son dönemde İslam karşıtlığı Batı’da hız kazanmaya başladı. Bu konuya kayıtsız kalamayacağımızı düşünüyorduk. ABD’de seçim ortamına da girilmişken bu konuda neler yapabileceğimizi değerlendirdik. Paneli Washington’daki en etkin düşünce kuruluşlarından Atlantic Museum ve sergiyi ise dünyanın en önemli müze grubu Smithsonian ile birlikte düzenliyoruz. Paneli dinleyenler Washington’ın etkin kuruluşları, STK’lar ve tabii ABD medyası olacak.”"Bizim niyetimiz bunun sürekliliğini getirmek ve başka alanlarda da gündemde tutmaya çalışmak. Medyaya bu konuda büyük bir görev düşüyor. Yanlış bilgilendirmelerin düzeltilmesi lazım. Batı medyasıyla bu konuda işbirliği yapmak istiyoruz. Medya köprü görevi yapabilir, bunun için samimi, hakiki bir sohbet başlatabilir.

" Eski devlet bakanı Dr. Mehmet Aydın ise "İslam ve Müslüman düşmanlığı tehlikeli bir noktaya geldi. İslamofobi ile ilgili birçok uluslararası çalışma yapıldı. İslamofobi hepimizi, her ülkeyi tehdit eden bir boyuta ulaştı. Tedbir alınması gerekiyor" dedi.


İslamofobi'ye karşı Doğan Grubu'ndan iki uluslararası etkinlik

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 5 terörist daha teslim oldu