İşlerini başkalarına yaptıranlar daha mutlu yaşıyor

Yapılan bir araştırmaya göre ev temizliği, çocuk bakımı gibi işleri para ile başkasına yaptıran kişiler daha mutlu bir yaşam sürüyor
 

26 Temmuz 2017, Çarşamba 17:02
A A
ABD, Hollanda, Danimarka ve Kanada’da 6 bin 200 kişi üzerinde "mutluluk" üzerine bir araştırma yapıldı. Araştırma sonunda ev temizliği, yemek pişirme, bahçıvanlık hatta alışveriş gibi işleri para karşılığında başkalarına yaptıran insanların daha mutlu olduğu ortaya çıktı.

ZAMANI SATIN ALANLAR MUTLU

Araştırma ekibinde yer alan Harvard Üniversitesi’nden Profesör Ashley Whillans, "Temizlikçi tutan veya komşunun çocuğuna para karşılığı bahçedeki çimleri biçtiren kişiler tembel olduklarını düşünebilir ama bizim sonuçlarımız, zamanı satın almanın mutluluğa yaradığını ortaya koyuyor" dedi.

Araştırmada, vakit tasarrufu sağlayan hizmetleri satın almayı tercih etmeyen kişilerde zaman baskısı ile hayattan daha az keyif alma arasında ilişki de saptandı. 


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.