Yargıtay Başkanlığı'na İsmail Rüştü Cirit yeniden seçildi

Yargıtay Büyük Genel Kurulu'nca bugün yapılan seçim sonucunda Yargıtay Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit yeniden seçildi.

11 Şubat 2019, Pazartesi 10:40 Son Güncelleme:
A A
Yargıtay Başkanlığı'na İsmail Rüştü Cirit yeniden seçildi

Yargıtay Başkanı Cirit’in 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle Yargıtay Büyük Genel Kurulu'nca seçim yapıldı. Seçime tek aday olarak giren Cirit, 363 oyla yeniden başkanlığa seçildi.

23 MART 2020'DE EMEKLİ OLACAK

Yaş haddinden emekli olması için yaklaşık bir yıllık süresi kalan Cirit, emekliye ayrılacağı 23 Mart 2020’ye kadar görevde kalacak.

İSMAİL RÜŞTÜ CİRİT KİMDİR?

Burhaniye’de 23 Mart 1955’te dünyaya gelen Cirit, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1978’de mezun oldu. Burhaniye hakim adayı olarak mesleğe başlayan Cirit, sırasıyla Hakkari, Araklı, Ahlat Hakimliği, Zile Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı, Kadıköy Hakimliği ve Üsküdar Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevlerinde bulundu. Yargıtay üyeliğine 2004’te seçilen Cirit, Yargıtay Büyük Genel Kurulu'nca 2011’de Yargıtay 13. Ceza Dairesi Başkanlığı'na, bu görevini sürdürürken 10 Şubat 2015’te Yargıtay Büyük Genel Kurulu'nca Yargıtay Birinci Başkanlığı'na seçilmişti.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER RTÜK inceleme başlattı