İsmet İnönü Kent Meydanına Emekli Kahvesi

İsmet İnönü Kent Meydanına Emekli Kahvesi

İsmet İnönü Kent Meydanına Emekli Kahvesi

25 Temmuz 2021, Pazar 14:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, ilki Düden Park'ta olacak Emekli Kahvesi Projesi'nin ikincisini İsmet İnönü Kent Meydanı'nda hayata geçirecek. Emeklilerin keyifle vakit geçirebileceği projede emekçi kadınların ürünlerini satabileceği yöresel ürün pazarı da yer alacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in Emekli Kahvesi Projesi hayata geçiyor. İlk olarak Düden Park'ta açılacak Emekli Kahvesi'ndeki çalışmalar sona yaklaşırken, Büyükşehir Belediyesi ikinci emekli kahvesi için düğmeye bastı.

KALİTELİ ZAMAN GEÇİRECEKLER

Emeklilerin kaliteli vakit geçirebilmeleri amacıyla Muratpaşa ilçesi İsmet İnönü Kent Meydanı içerisinde atıl durumda olan bina Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından 'Emekli Kahvesi' olarak düzenlenecek. Binada tadilat çalışmaları başladı. Proje ile emekli vatandaşlar ferah ve nezih bir ortamda keyifle sohbet edip, ücretsiz çaylarını içerek dinlenme fırsatı bulacak. Proje kapsamındaki sosyal tesis içerisinde kadın kooperatiflerin yöresel ürünlerini sergileyip satışını yapabileceği 'yöresel ürünler pazarı' da yer alacak.

EMEKÇİ KADINLAR İÇİN ÜRÜN PAZARI

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Serkan Temuçin, Başkan Muhittin Böcek'in seçim öncesi verdiği sözlerden birisi olan emekli kahvelerinin hayata geçmeye başladığını kaydederek, “Emekli Kahvesi Projesi ile uzun zamandır atıl durumda olan yapı ve alanlar değerlendiriliyor. Hem de emekli büyüklerimiz için hoşça vakit geçirebilecekleri yerler kazandırıyoruz. Projeye ilk olarak Düden Parkı içerisinde atıl durumda olan binada başlandı ve inşaat çalışmalarında sona gelindi. Sosyal tesiste hem emekli ve 65 yaş üzeri vatandaşlar ücretsiz çaylarını içerek dinlenebilecek, hem de kadın kooperatifleri için ürünlerini sergileyebilecekleri satış üniteleri yer alacak" dedi.

KENT MERKEZİNDE

İkinci emekli kahvesi için de kentin en merkezi noktalarından İsmet İnönü Kent Meydanı içerisinde çalışmalara başladıklarını anlatan Temuçin, “Yaya sirkülasyonun yoğun olduğu, raylı sistemin geçtiği ve katlı otoparkın mevcut olduğu bir alan. Sosyal tesiste hem emekli ve 65 yaş üzeri vatandaşlar ücretsiz çaylarını içerek dinlenebilecek, hem de kadın kooperatifleri için ürünlerini sergileyebilecekleri bir alan yer alacak" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ankara'da 45 ailenin kurban heyecanı